استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس:

دکتر چمران الگوی جهادگران و خدمتگزاران به مردم است

شناسه خبر : 92927

1399/03/31

تعداد بازدید : 45

دکتر چمران الگوی جهادگران و خدمتگزاران به مردم است
خانم عطیه نادران استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس گفت: دکتر چمران الگوی تمام جهادگران و خدمتگزاران به مردم است و نمونه کامل فردی است که از نور الهی لبریز شد و خود را از آلودگی به تعلقات دنیایی نجات داد.

به گزارش خبرگزاری کوثراز گلستان، خانم عطیه نادران در سخنرانی مجازی به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران که با حضور طلاب و اساتید و کارکنان مدرسه الزهرا(س) گنبدکاووس برگزار شد، بیان کرد: دکتر مصطفی چمران مردی از تبار مالک اشترها است.

وی گفت: در سراسر عمر این مرد بزرگ، مجاهدت و تلاش حرف اول را می زد، چه در عرصه ایمان و بندگی، چه در عرصه تحصیل و مراتب علمی و در نهایت میدان نبرد و جهاد.

استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نقل کرد: «سطح ایمان عاشقانه این دانشمند آنچنان بود، که نام و نان و مقام و عنوان و آینده دنیائىِ به ظاهر عاقلانه را رها کرد و در کنار جناب امام موسی صدر در لبنان و مشغول فعالیت های جهادی شد.»

نادران با بیان اینکه دکتر چمران الگوی تمام جهادگران و خدمتگزاران به مردم است، اضافه کرد: ایشان نمونه کامل فردی است که از نور الهی لبریز شد و خود را از آلودگی به تعلقات دنیایی نجات داد.

وی با اشاره به نجواهای دکتر چمران افزود: ایشان همواره به خداوند توکل می کرد و عزت و ذلت را از خداوند می دانست و تجلی کامل یک انسان وارسته بود.

مبلغ حوزه اذعان کرد: دکتر چمران با شناخت مسئولیت و وظیفه، همچون مالک اشتر امام علی(علیه السلام) در تاریخ جاودانه شد و نمونه کامل ولایتمداری را به نمایش گذاشت.