مشاور مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج(ع) پارس آباد:

فعالیت مشاوران مذهبی در حفظ آرامش مردم بسیار موثر است

شناسه خبر : 92827

1399/04/01

تعداد بازدید : 74

فعالیت مشاوران مذهبی در حفظ آرامش مردم بسیار موثر است
مشاور مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج(علیه السلام) پارس آباد گفت: هنگام شیوع ویروس کرونا برای مردم مشخص شد که کمک از مشاوران مذهبی در عرصه های مختلف زندگی تا چه حد می تواند در ایجاد آرامش روحی و روانی موثر باشد.

خانم لیلا علیاری در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از اردبیل با اشاره به ارائه مشاوره های مختلف در ایام شیوع کرونا گفت: هنگام شیوع ویروس کرونا برای مردم مشخص شد که کمک از مشاوران مذهبی در عرصه های مختلف زندگی تا چه حد می تواند در ایجاد آرامش روحی و روانی موثر باشد.

وی افزود: واحد مشاوره مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج(علیه السلام) با توجه به عدم امکان حضور بانوان طلبه در مدرسه به دلیل شیوع ویروس کرونا، مدیریت و پیشگیری از مشکلات اجتماعی و تربیتی را هدف قرار داده و خدمات مشاوره ای را برای طلاب به صورت تلفنی و مجازی و در مواقع ضروری به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه کرده است.

مشاور مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج(علیه السلام) به تبیین فعالیت های مشاوره ای این واحد علمی تربیتی پرداخت و بیان داشت: با ایجاد بستر مناسب در فضای مجازی، مباحث خانوادگی، تحصیلی، روحی و روانی و اخلاقی برای طلاب مجرد و متاهل به صورت مجزا ارائه شده و به پرسش های آنها در این زمینه پاسخ داده می شود.

علیاری ادامه داد: بر اساس مستندات موجود، پس از تعطیلی مدارس 85 درصد از طلاب جهت مشاوره و مراقبت از آسیب های اجتماعی به صورت تلفنی و غیرحضوری به این بخش مراجعه کردند که از این میان 32 درصد مربوط به امور تحصیلی، 29 درصد مربوط به مسائل اخلاقی و روانی و 29 درصد مربوط به امور خانوادگی بوده است.