مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

مرکز پیش دبستانی حوزوی در اردبیل تاسیس می شود

شناسه خبر : 92189

1399/03/13

تعداد بازدید : 59

مرکز پیش دبستانی حوزوی در اردبیل تاسیس می شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از تاسیس مرکز پیش دبستانی حوزوی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در دیدار با رئیس مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان اردبیل، حوزه های علمیه را نهادی مردمی و مسئول در قبال دین مردم بیان کرد و گفت: قصد داریم با تأسیس مرکز پیش دبستانی حوزوی در امر تربیت عمومی جامعه سهیم باشیم.

وی از طرح های مختلف حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در ورود به بحث تربیت عمومی جامعه خبر داد و گفت: تأسیس مرکز پیش دبستانی با رویکرد اسلامی از طرح های این مجموعه بوده و هدف از راه اندازی آن درآمدزایی نیست بلکه برای خود تکلیف اجتماعی می دانیم که به تربیت کودکان با رویکرد اسلامی وارد شویم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ادامه داد: مشکل موجود در تأسیس مرکز پیش دبستانی عدم تطابق مدارک علمی طلاب با رشته های اعلامی آموزش و پرورش است که در این خصوص با توجه به اینکه طلاب بیش از 10 واحد درسی در خصوص مسائل تربیتی سپری می کنند، انتظار داریم مسئولین آموزش و پرورش با تدریس طلاب در مقطع پیش دبستانی موافقت کنند.

وی هدف مجموعه حوزه علمیه خواهران را نقش آفرینی در جامعه بیان کرد و ادامه داد: فلسفه اصلی تأسیس واحد آموزشی برای نوآموزان، تربیت کودکان با رویکرد تربیتی مورد نظر حوزه است.