مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

رشته مشاوره در مدارس علمیه خواهران اردبیل راه اندازی می شود

شناسه خبر : 92155

1399/03/12

تعداد بازدید : 63

رشته مشاوره در مدارس علمیه خواهران اردبیل راه اندازی می شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: با توجه به نیاز جامعه به مشاوران مذهبی، رشته مشاوره با رویکرد اسلامی در مدرسه علمیه خواهران اردبیل راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه با مسئول مؤسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) با اشاره به آمار بالای طلاق در جامعه به دلیل مشاوره های غیر اصولی گفت: با توجه به ضرورت ورود بانوان طلبه در عرصه مشاوره، تصمیم به تأسیس رشته مشاوره با رویکرد اسلامی در آینده نزدیک در استان گرفته شد.

وی دغدغه اصلی حوزه را انتقال اخلاق و فرهنگ حوزوی به درون خانواده ها بیان کرد و افزود: جهت تحقق این هدف والا، بهره گیری از ظرفیت مساجد در دستور کار قرار گرفته است تا خواهران طلبه محلات خود را آسیب شناسی کرده و براساس آسیب های موجود، محتوای آموزشی که از سوی مدرسه ارائه می شود در مساجد برای بانوان ارائه داده شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ادامه داد: در راستای رفع آسیب های اجتماعی، راه اندازی طرح کوثر از دیگر برنامه های حوزه علمیه خواهران استان است که در ایام تعطیلات دروس حوزه، تعدادی واحد درسی در مباحث دینی و  زن و خانواده برای بانوانی که شرایط ورود به حوزه علمیه خواهران را ندارند برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین قربانی، آغاز تربیت را از دوران کودکی دارای اهمیت دانست و افزود: قصد داریم نخستین مرکز پیش دبستانی حوزوی را در اردبیل راه اندازی کنیم تا طلاب فرآیند تربیت اسلامی را از دوران کودکی آغاز کرده و امیدواریم در آینده ای نزدیک به مقاطع بالاتر نیز ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: طلاب خواهر آمادگی حضور به عنوان مبلغ در اردوهای زیارتی و فرهنگی افراد تحت پوشش مؤسسه خیریه را دارند تا جهت حل مشکل فقر فرهنگی این عزیزان اثرگذار باشند و همچنین در واحد حمایت از زنان خشونت دیده مؤسسه نیز به مشاوره این بانوان بپردازند.