معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان:

طلاب ابعاد مختلف اندیشه های امام را به نسل جوان و طالبان علم انتقال دهند

شناسه خبر : 92143

1399/03/17

تعداد بازدید : 46

طلاب ابعاد مختلف اندیشه های امام را به نسل جوان و طالبان علم انتقال دهند
معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، تبیین اندیشه ها و آرمان های حضرت امام خمینی(ره) را از وظایف طلاب حوزه های علمیه دانست و گفت: طلاب باید اندیشه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی امام را فراگرفته و به نسل جوان و طالبان علم انتقال دهند.

خانم زهرا رجبلو طی گفت و گو با خبرگزاری کوثر از گلستان، با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه)  و شهدای حماسه 15 خرداد بیان کرد: امام راحل(رحمه الله علیه) احیاگر اسلام ناب و شخصیتی بزرگ است که با اتکاء بر خداوند متعال و وحدت بین امام و امت توانست نام انقلاب اسلامی را در جهان احیاء کند.

وی ادامه داد: ویژگی های امام خمینی(رحمه الله علیه) را در کمتر کسی می توان جستجو کرد، زیرا ایشان، فقیه، حکیم خردمند و عارفی بزرگ بود که در پرتو معرفت و اخلاص به درجات والای عرفان و معنویت دست یافت.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان با اشاره به دیدگاه اندیشمندان درباره امام راحل(رحمه الله علیه) بیان کرد: وجود امام برای مسلمانان، برکت و اعمال و گفتار ایشان مانند منبع وحی برای آنان است.

رجبلو توکل، توسل به اهل بیت(علیهم السلام)، اخلاص، حسن خلق و عطوفت و مهربانی را نمونه هایی از سیره اخلاقی حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) برشمرد و تشریح کرد: علت استواری امام در فراز و نشیب های زندگی، اتکاء به قدرت لایزال الهی و توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام) و پیراسته شدن از شائبه های غیرالهی بود.

وی دشمن شناسی را از ویژگی های بارز و برجسته رهبر کبیر انقلاب دانست و افزود: امام با شناخت دشمنان و بسیج کردن مردم علیه آنان و با بصیرت، بینش و آگاهی توطئه های دشمنان را خنثی کرده و انقلاب را به جهانیان شناساند.

 معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، احیای ارزش ها و معارف ناب اسلامی را از اهداف و آرمان های حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) برشمرد و خاطرنشان کرد: وی در برپایی شعائر اسلامی در جامعه و حفظ ارزش های اسلام از هیچ تلاشی دریغ نورزید، لذا ما به عنوان طلاب و مبلغان دین اسلام باید با خط و مشی و آرمان های امام راحل(رحمه الله علیه) آشنا شده و با تأسی از سیره ایشان در مسیر طلبگی و تبلیغ دین و معارف اسلامی گام برداریم.

رجبلو تبیین اندیشه ها و آرمان های حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) را از وظایف طلاب حوزه های علمیه دانست و گفت: طلاب باید اندیشه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی امام را فراگرفته و به نسل جوان و طالبان علم انتقال دهند.