مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین:

ولایت و امامت اساسی ترین رکن اسلام است

شناسه خبر : 92105

1399/03/11

تعداد بازدید : 60

ولایت و امامت اساسی ترین رکن اسلام است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین ولایت و امامت را اساسی ترین رکن اسلام دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین رضا کاظم لو با حضور در برنامه زنده «تا آسمان» از شبکه شما گفت: حضرت زهرا(سلام الله علیها) در خطبه فدکیه می فرماید که امامت برای نظم بخشیدن به امور است.

وی در بیان اهمیت مساله امامت و رهبری گفت: امامت از ارکان مسلم دینی است که در قرآن کریم خداوند متعال می فرماید که   يَوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ ۖ فَمَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ فَأُولَٰئِكَ يَقْرَءُونَ كِتَابَهُمْ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتِيلًا.  

وی ادامه داد: در آن هر گروهی با امام خودش وارد محشر می شود که گروهی هستند در انتخاب امام راه نادرست را انتخاب کردند و به عباراتی شیطان و امور غیر الهی را برای خود امام قرار دادند که نامه اعمال اینان به دست چپشان داده می شود و در مقابل گروهی هستند در انتخاب امام راه صواب و صحیح را گرفته اند و امامی شایسته را برای خود برگزیده اند که اینان نیز در روز قیامت با امام خود محشور و نامه اعمال آنها به دست راستشان داده می شود و آنها با افتخار نامه اعمال خود را می خوانند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین در بخشی از صحبت های خود به ارکان دین اشاره کرد و گفت: مطابق فرمایش امام معصوم(علیه السلام) اسلام بر پنچ امر استوار است که مهمترین و اساسی ترین ان مساله امامت و ولایت می باشد.

وی در ادامه ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار وسیع بود و ایشان به معنای حقیقی کلمه یک مومن تمام عیار بودند که وظیفه بزرگان و اهل علم و کسانیکه آن امام عزیز را درک کردند این است که ابعاد شخصیتی و روحی امام را برای نسل جدید بیان کنند و بدانند قطعا هر مسلمانی با شناخت ابعاد شخصیتی و فکری حضرت امام خمینی(ره) علاقه مند به راه و روش ایشان می شود.