معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران اصفهان:

مدارس علمیه خواهران اصفهان در روزهای کرونایی به کارگاه‌های جهادی تبدیل شد

شناسه خبر : 92053

1399/03/10

تعداد بازدید : 94

مدارس علمیه خواهران اصفهان در روزهای کرونایی به کارگاه‌های جهادی تبدیل شد
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: ۱۰ مدرسه علمیه این استان در روزهای کرونایی و با فعالیت‌های داوطلبانه بانوان طلبه به کارگاه های جهادی و خدماتی تبدیل شد.

صدیقه بهشتی در گفت‌ و گو با خبرگزاری کوثر با بیان اینکه  ۱۰ مدرسه علمیه خواهران این استان در روزهای کرونایی و با فعالیت‌های داوطلبانه بانوان طلبه به کارگاه های جهادی و خدماتی تبدیل شد، اظهار داشت: در کنار این مدارس، بانوان طلبه این استان با ۹۲ کارگاه دوخت و دوز اقلام بهداشتی و توزیع بسته های معیشتی در ارتباط بودند.

وی افزود: 10 میلیون و ۲۱۱ هزار ماسک و ۱۱۱ هزار لباس کادر درمانی در این کارگاه ها توسط ۶۳۷ بانوی طلبه تهیه شد و در اختیار مراکز درمانی و نیازمندان قرار گرفت.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران اصفهان با اشاره به توزیع۱۳ هزار مورد اقلام خوراکی به بیمارستان ها گفت: این بسته ها توسط بانوان طلبه تهیه شد و در اختیار کادر درمانی قرار گرفت ضمن اینکه ۳۸ بانوی طلبه در بیمارستان با ارائه خدمات مشاوره ای به افزایش روحیه پزشکان و پرستاران کمک کردند.

وی بیان داشت: ۱۶ بانوی طلبه در بیمارستان ها و ۱۷ نفر دیگر در آرامستان های اصفهان حضور پیدا کرده و در بخش های مختلف به کمک رسانی پرداختند.

بهشتی از فعالیت ۴۱۶ بانوی طلبه در جمع آوری کمک های خیران خبر داد و گفت: این بانوان با مراکز نیکوکاری ارتباط برقرار کرده و موفق شدند با همکاری مدارس و بانوان طلبه بیش از  ۲۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۴۰۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی را جمع آوری کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران اصفهان گفت: در همین راستا ۳۸ هزار بسته بهداشتی تهیه شد و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بانوان طلبه در فضای مجازی نیز پیش قدم بودند، گفت: هزار و ۳۳۷ بانوی طلبه در زمینه پاسخگویی به سؤالات، آموزش های مجازی پیشگیری از کرونا، آرامش بخشی، حمایت های روانی و سایر موارد فعالیت کردند.

به گفته وی، ۱۵۰ بانوی طلبه به درب منازل مراجعه و آموزش های حضوری مقابله با کرونا را ارائه کردند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران اصفهان با تاکید بر اینکه بانوان طلبه در روزهای کرونایی خوش درخشیدند، گفت: بانوان در این روزهای سخت بدون هیچ چشم داشتی با اخلاص و برای رضای خداوند به صورت جهادی وارد عرصه شدند.