مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد:

فتح خرمشهر سندی برای محکم بودن درخت تناور انقلاب است

شناسه خبر : 92046

1399/03/10

تعداد بازدید : 48

فتح خرمشهر سندی برای محکم بودن درخت تناور انقلاب است
مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد فتح خرمشهر را سندی برای محکم بودن درخت تناور انقلاب دانست و گفت: ایمان، عمل صالح و جهاد سه منبع اصلی شکست ناپذیری درخت انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین مهدی دادآفرین در نشست مجازی مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد، با اشاره به آیه ۳۰ سوره فصلت اظهار داشت: حماسه فتح خرمشهر تمام تاک تیک‌ها و استقامت‌ها را در برابر بعثی‌ها به همراه داشت و مردم بسیار پایداری کردند که این مقاومت و پایداری نشئات گرفته از نقشه راه و آیه ۳۰ سوره فصلت بود.

وی تصریح کرد: نقشه راه، انسان را به هدف خود می رساند و  فتح خرمشهر و عملیات بیت المقدس نشان داد که شجره طیبه انقلاب دارای ریشه محکم و به خوبی شکل گرفته است.

 مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد ادامه داد: ریشه‌های شجره طیبه انقلاب دارای باورهای عمیقی می باشد که این باورها درخت انقلاب را حفظ کرده‌ است و در طوفان سهمگین جنگ تحمیلی به ویژه آزاد سازی خرمشهر توانستیم در مقابل تمام قوای دشمن بعثی استقامت کنیم و پیروز میدان شویم.

حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین بیان کرد: عملیات بیت‌المقدس از منحصر به فرد ترین عملیات‌های رزمی ثبت شده در تاریخ جنگ تحمیلی است و اگر به آن نگاه کنیم، از نظر توان ارتش عراق، سطح درگیری و وجود موانع بر سر راه سبب شد که امام راحل(ره) در یکی از سخنرانی‌های خود بفرمایند که آزادسازی خرمشهر یک امر عادی نبود.

وی افزود: در عملیات بیت المقدس، اینکه ۱۵ الی ۲۰ هزار نفر در صف اسارت بوده و تسلیم ایران شدند، طبیعی نیست، بلکه مافوق طبیعت است و فتح خرمشهر دستاوردهای ارزشمندی برای انقلاب اسلامی به همراه داشت و توانست موقعیت جمهوری اسلامی را در دنیا به شدت تقویت کند.

مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد، گفت: امام خامنه‌ای(مدظله العالی) که در آن زمان ریاست جمهوری کشور را بر عهده داشتند فرمودند که وقتی ملت ایران با قدرت خرمشهر را از دشمن پس گرفت و هزاران نیروی دشمن را اسیر کرد سرنوشت نهایی جنگ نوشته شد.

حجت الاسلام والمسلمین دادافرین افزود: در زمان فتح خرمشهر سران برخی کشورها برای وساطت به ایران آمدند که جزء برجستگان سیاسی و معروف انقلابی دنیا بودند و رهبر یکی از کشورهای آفریقایی به حضرت آقا(مد ظله العالی) فرموده بود که امروزه مسئله جمهوری اسلامی به کلی با قبل از فتح خرمشهر متفاوت است و همه امروز به شما به چشم پیروز و فاتح میدان نگاه می‌کنند.

وی بیان‌ کرد: فتح خرمشهر سندی برای محکم بودن درخت تناور انقلاب بوده است و همچنان که گیاه و درخت به سه منبع اصلی آب، خاک و نور برای رشد نیاز دارد، شجره پرثمر و ریشه دار طیبه انقلاب نیز دارای سه منبع اصلی است که که سبب استحکام و شکست‌ناپذیری در آن شده است.

حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین سه منبع اصلی شکست ناپذیری درخت انقلاب را  ایمان، عمل صالح و جهاد برشمرد و گفت: این سه شاخه توانست انقلاب را محکم کند و سبب پیروزی‌های مکرر از جمله فتح خرمشهر شود.

مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد خاطر نشان کرد: با یادآوری سخنان سخنان امام خمینی(ره) در می یابیم که خرمشهرهایی در راه است که اگر یک لحظه غفلت کنیم به ما آسیب وارد می کند و ریشه‌های ما را می‌خشکاند.

حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین تصریح کرد: خرمشهرهای بعدی در میدان جنگ نظامی نخواهد بود و ویرانی نخواهد داشت بلکه تلاش در آن از جنگ نظامی سخت تر است اما آبادانی به دنبال دارد.

وی خاطر نشان کرد: درس بزرگ فتح خرمشهر براساس نظر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) این است که یک ملت زمانیکه به خود متکی و مؤمن شد و ایمان را با جهاد و عمل صالح همراه کرد، آنگاه در همه‌ میدان‌ها پیروزی او قطعی است.

حفظ اقتدار کشور با تلاش مضاعف و جهش تولید امکانپذیر است

مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد تأکید کرد: ملت ما نباید این دستاورد فتح خرمشهر را فراموش کند و مبارزه مجدانه‌ توأم با ایمان در همه مراحل با پیروزی همراه است و مبارزه خرمشهرهای دیگر، مبارزه جنگ نظامی نیست بلکه مبارزه در میدان های اقتصادی، علم و تولید است.

حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین تصریح کرد: دشمنان با ناتوان نشان دادن اقتصاد کشور، خرمشهرهای دیگری را به وجود آورده اند و تنها راه برون رفت از این جنگ برای حفظ اقتدار کشور، از طریق تلاش مضاعف و جهش تولید است.

وی افزود: هر کجا مردم و نیروهای جهادی ورود کردند نصرت الهی حتمی خواهد بود و سرنوشت هر ملتی توسط اراده و خواست ملت تعیین خواهد شد«ان الله لا یغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم».

مدیر داخلی مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان شعبه یزد با یادآوری حضور مردم در هشت سال دفاع مقدس گفت: حضور مردم در عرصه اقتصاد ضروری است و هر کس در حد توان باید در این راه قدم بردارد تا تحریم ها و تهدیدها در ما بی اثر باشد.

این نشست بصیرتی مجازی به مناسبت سوم خرداد در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد و از طریق پیام رسان ایتا تشکیل شد.