مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز:

روز قدس نماد استكبارستیزی و انزوای رژیم صهیونیستی است

شناسه خبر : 91759

1399/03/01

تعداد بازدید : 52

روز قدس نماد استكبارستیزی و انزوای رژیم صهیونیستی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز گفت: بیداری اسلامی کنونی از مهمترین نتایج و دستاوردهای روز جهانی قدس است و برگزاری هرچه باشکوه تر آن می تواند زمینه ساز نابودی رژیم صهیونیستی گردد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی طاهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری كوثر از کرج اظهار داشت: سرزمین فلسطین به دلیل وجود مسجدالاقصی، محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است، همچنین بیت المقدس برای یهودیان و مسیحیان نیز به لحاظ دینی اهمیت خاصی دارد.

وی ادامه داد: امروز بیت المقدس و قدس شریف به دلیل سلطه صهیونیستها چشم انتظار اقدام مناسب از طرف مسلمانان و دیگر آزادی خواهان عالم برای رهایی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز گفت: روز قدس نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام و نمایانگر پیوند بیداری اسلامی و حمایت و همراهی با آرمان‌های قدس و مردم مظلوم فلسطین است.

حجت الاسلام طاهر بیان داشت: روز قدس یک روز اسلامی است و فلسطین قطعا آزاد می‌شود و به مردم فلسطین به وطن خود بر می‌گردند و این نویدی قطعی است.

وی تصریح کرد: بیداری اسلامی کنونی از مهمترین نتایج و دستاوردهای روز جهانی قدس است و برگزاری هرچه باشکوه تر آن می تواند زمینه ساز نابودی رژیم صهیونیستی گردد. از طرفی خیزش و بیداری اسلامی ملتهای مسلمان منطقه نیز اهمیت روز قدس را مضاعف نموده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز  ادامه داد: ویروس کرونا نمی تواند مانع تجلی روز قدس باشد و راهپیمایی امسال در بستر زیست مجازی برگزار خواهد شد و ملت اسلامی هیچ گاه پشت مظلوم را خالی نخواهد کرد.

وی افزود: فشار افکار عمومی بر رژیم صهیونیستی ناشی از تاثیر حمایتهای مردمی از آرمانهای فلسطین، سیاستهای این رژیم را در عرصه جهانی و منطقه ای ناکارآمد کرده و این وضعیت زمینه از بین رفتن حس اعتماد صهیونیستها را به این رژیم فراهم کرده است و آنها را در جهان منزوی کرد.

وی ادامه داد: بیداری اسلامی اصلی ترین هم پیمان اسراییل در جهان عرب را از قدرت به زیر کشید و ظرفیت بسیار بالای مردم مسلمان مصر را علیه رژیم صهیونیستی آزاد کرد.

حجت الاسلام طاهر در پایان خاطر نشان کرد: پیروزی های پی در پی امت اسلامی علیه نظام سلطه و صهیونیسم جهانی را در عرصه های مختلف به ویژه نتایج حاصل از بیداری اسلامی را در پیوند معنادار با روز جهانی قدس و آثار آن جستجو کرد.