مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) بابل:

خواهران طلبه پاسخگوی نیازهای علمی معرفتی جامعه بانوان باشند

شناسه خبر : 91751

1399/03/02

تعداد بازدید : 77

خواهران طلبه پاسخگوی نیازهای علمی معرفتی جامعه بانوان باشند
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بابل گفت: خواهران طلبه باید کنار تبلیغ و ترویج آموزه های دینی، پاسخگوی نیازهای علمی معرفتی جامعه بانوان باشند.

فاطمه روحانی راد در گفت‌ و گو با خبرگزاری کوثر از مازندران بیان کرد: رسالت مدارس علمیه خواهران تربیت خواهران دین‌شناس، صاحب‌نظر، توانمند در تبلیغ و ترویج آموزه‌های دینی و پاسخگو به نیازهای علمی-معرفتی است و بررسی عملکرد مدرسه علمیه و تطبیق آن با مطالبات رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) از مهم‌ترین وظایف مراکز حوزوی است.
وی افزود: مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله علیها) بابل در سال 1373 با عنایت و درایت آیت‌الله هادی روحانی نماینده اسبق ولی‌فقیه در مازندران با توجه به نقش مؤثر زنان در مقابله به تهاجم فرهنگی و توانمندی این قشر در سازندگی فرهنگی جامعه تأسیس شد.
وی تصریح کرد: این مدرسه علمیه خواهران دارای سه مقطع تحصیلی است که مقطع اول دوره عمومی-سطح دو(کارشناسی)، مقطع دوم دوره عالی- سطح سه(کارشناسی ارشد) و مقطع سوم سطح چهار(دکتری) است که شیوه تحصیل در دوره عمومی و برگزاری تمام برنامه‌های آموزشی به‌ صورت حضوری است.
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله علیها) بابل گفت: بالغ بر 567 دانش‌آموخته با گذراندن دروس سطح دو از این مدرسه علمیه فارغ‌التحصیل شدند که بسیاری از آنان در مقاطع بالاتر دانشگاهی و حوزوی تحصیل خود را ادامه داده وامروزه در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، تبلیغی، آموزشی و مشاوره مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی هستند و تعداد طلاب مشغول به تحصیل سطح دو این مدرسه علمیه 212 نفر است.
وی خاطرنشان کرد: نظر به اینکه در ایام پذیرش سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه خواهران قرار داریم، این مدرسه علمیه در نحوه پذیرش و نام‌نویسی با دو روش سنتی و مدرن اقدام به جذب طلبه کرده است که در شیوه سنتی با اعزام مبلغ به مدارس، استفاده از ظرفیت‌های پایگاه‌های بسیج، پخش و توزیع اطلاعیه و نصب بنر در مکان عمومی در سطح شهر و در شیوه مدرن علاوه بر انتشار اطلاعیه پذیرش در سایت مدرسه، در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تبلیغات پذیرش اطلاع‌رسانی می‌شود.