مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد:

دادخواهی و حمایت از مظلومان زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است

شناسه خبر : 91731

1399/03/01

تعداد بازدید : 36

دادخواهی و حمایت از مظلومان زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، دادخواهی و حمایت از مظلومان را سبب زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) دانست.

خانم اقدس السادات دهقان منشادی در گفت و گو با خبرگزاري کوثر از یزد درباره اهمیت روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیان کرد: روز قدس تنها متعلق به مردم ایران نیست اما جرقه آن بعد از انقلاب در ایران اتفاق افتاد و با توجه به اینکه قدس به عنوان نخستين قبله گاه مسلمانان بوده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: متاسفانه فلسطین به دست عده ای صهیونیسم جنایتکار اشغال شد و این اقدام جنایتکارانه با مبارزه مردم فلسطین از همان ابتدا به صورت مستمر و پیگیر ادامه داشته و ملت مسلمان ایران پس از پیروزی انقلاب همه ساله یک روز را به فرمان بنیان گذار انقلاب که روز قدس نام گرفته بر سر مستکبران و غاصبان فریاد لعن و نفرین بر می آورند.

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، در پاسخ به این سوال که آیا ضرورتی دارد که ما زمانيكه فریاد دادخواهی و طلب کمک از عده ای مظلوم و ستمدیده را می شنویم به کمک و یاری آنها بشتابیم ؟ اظهار داشت: قطعا و بدون هیچ تردیدی باید از مظلوم و ستمدیده بنا بر وظیفه انسانی، دینی و ملی دفاع کرد.

وی ادامه داد:  هر انسانی دارای حقوق اولیه انسانی است که باید مورد توجه قرار گیرد و آن احساس امنیت و آرامش و آزادی است که باید تامین شود و توجه به نوع انسان، فارغ از مذهب و دین ملاکی برای توجه به انسان است و دفاع از هر مظلومی به ويژه مظلومان فلسطین از موازین انسانی، نوع دوستی، جوانمردی و حمایت  از ارزش های انسانی صورت می گیرد.

دهقان منشادی با اشاره به آموزه های دین مبین اسلام که یک دین جامع و کامل در تمام شوون زندگی است، گفت: حمایت و دفاع از مظلومان و ستمدیدگان یکی از اعتقادات و واجبات مورد تاکید است، همانگونه که رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) در این زمینه فرموده اند كه«مساله فلسطین برای جمهوری اسلامی یک امر تاکتیکی نیست یک امر بنیانی است، از اعتقاد اسلامی ناشی می شود و وظیفه ماست که این کشور اسلامی را از سلطه، قدرت غاصب و پشتیبان های بین المللی اش در بیاوریم؛ همه ملت های اسلامی همه دولت های اسلامی وظیفه دارند که این کار را انجام بدهند.»

وی  با تاکید بر اینکه دفاع از مظلومان و ستمدیدگان یک وظیفه ملی محسوب می شود، تصریح کرد: امنیت و منافع ملی کشورهای مسلمان به ویژه کشور فلسطین با يكديگر ارتباط دارد و انجام حمایت های همه جانبه ما در ابعاد مختلف، می تواتند منافع ملی ما را تامین کند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) اظهار داشت: اميدواريم دادخواهی و حمایت از مظلومان عالم، مقدمه و زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج الله تعالی) شود و همگی از این امتحان سربلند و پیروز بیرون بیاییم.