معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

روز جهانی قدس پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد

شناسه خبر : 91714

1399/03/01

تعداد بازدید : 29

روز جهانی قدس پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: روز جهانی قدس پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد و همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، شاهد راهپیمایی گسترده مردمی بوده ایم.

خانم مریم حسن پور در گفت وگو با خبرگزاری کوثر از یزد ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس و بیان اینکه  امسال با توجه به بحران ویروس کرونا راهپیمایی به شکل سال های گذشته برگزار نمی شود، افزود: این به معنای این نیست که روز جهانی قدس تعطیل است، بلکه قدس همیشه زنده و در قلب مسلمانان جای دارد.

وي اظهار کرد: در همان سال های اولیه شکل گیری انقلاب اسلامی یعنی در ماه رمضان سال 1358، حضرت امام خمینی(ره)، در پیامی سرنوشت ساز، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.

وی اظهار کرد: روز جهانی قدس پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد و  همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، شاهد راهپیمایی گسترده مردمی بوده ایم و همه آزادی خواهان جهان با شعارهای کوبنده «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «آمریکا عدوّالله» و «اسرائیل عدوّالله»، خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال رژیم صهیونیستی هستند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد ادامه داد: طی چهار دهه گذشته مردم انقلابی ایران و نیز بسیاری از کشورها با حضور پرشور خویش، حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزات آنان تا آزادی قدس شریف اعلام کرده اند و شرکت زنان و مردان روزه دار در این راهپیمایی عظیم، حمایت از انقلاب انتفاضه و تجدید بیعت با فرمان تاریخی امام خمینی (ره)را نهادینه کرده است.

حسن پور با اشاره به اینکه  قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی، و هم از لحاظ مسائل منطقه‌ای و جهانی برای مردم ما بسیار اهمیت دارد و قدس سرزمین مقدس مسلمان‌هاست و هرگز این سرزمین فراموش نخواهد شد، افزود: هرگز آوارگی یک ملت از یاد نخواهد رفت و مردم مسلمان جهان همواره در این مسیر، و در این راه گام‌های استوار خودشان را برمی‌دارند تا آن روزی که سرزمین فلسطین  آزاد شود، و فلسطینی‌ها، به وطن خودشان برگردند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: حق مسلم مسلمانان برگزاری آزادانه نماز بدون هر گونه قید و شرطی در مسجدالاقصی است و ظلم و اشغال صهیونیست ها نمی‌تواند برای همیشه و دائمی استوار باشد، و ملتی که برای آزادی سرزمین‌اش مبارزه می‌کند، بالاخره روزی پیروز خواهد شد، ولو اینکه سالیان دراز این مبارزه ادامه پیدا کرده باشد.

رهبر معظم انقلاب روز قدس را لیلة القدر تاریخ اسلام نامیدند

وی اظهار امیدواری کرد: همه مسلمانان دنیا احساس کنند که امروز راهی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت در برابر اسرائیل وجود ندارد و نمی‌شود با تکیه بر مجامع بین‌المللی، مردم فلسطین را به حقوق حقه خودشان رساند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: روز قدس به قول رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) لیلة القدر تاریخ اسلام است که باید با بیداری و هشیاری گذراند و تا مطلع الفجر نجات ملت های مسلمان و مخصوصا ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشید.

وی تأکید کرد: امسال روز قدس با سخنرانی به یادماندنی رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالي) به صورت مستقیم برای همه ایرانیان و جهانیان پخش می شود و برای شنیدن سخنان ایشان لحظه شماری می کنیم.

وی گفت: امسال به دلیل وجود کرونا و عدم برگزاری راهپیمایی خیابانی، همه عدالتخواهان جهان راهپیمایی و حضور باشکوه خود را به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خواهند کشید  و با زدن هشتک، درج پوستر های چند زبانه  حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلان خواهند کرد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد خاطر نشان کرد: حوزه علمیه خواهران  استان یزد نیز  با حضور طلاب توانمند و هنرمند در فضای مجازی با ساخت انواع کلیپ ها، موشن گرافی و عکس نوشته که از چند روز گذشته آغاز شده است؛ حمایت و طرفداری خود را از حق و حقیقت و انزجار خود را از ظلم و بی عدالتی به منصه ظهور خواهد کشاند.

حسن پور تأکید کرد: به جهانیان اعلام می کنیم که ایران اسلامی  و ایرانی  مسلمان،  درس شجاعت و شهادت را در مکتب نبوی وعلوی فراگرفته و در جانش رسوخ کرده است و هرگز در برابر ظلم و ستم خاموش نمی نشینند.

وی افزود: ایرانیان با تمام وجود از حقیقت  و مظلوم دفاع می کنند  تا پرچم عدالتخواه ایران  اسلامی را به دست صاحب اصلی عدالت گستر حضرت ولی عصر «ارواحناه فداه» بسپارند و در رکاب آن حضرت، عدالت در سراسر جهان گسترده شود.