استفاده از شیوه های نو در تبلیغ برای بانوان طلبه ضروری است

شناسه خبر : 91705

1399/03/01

تعداد بازدید : 48

استفاده از شیوه های نو در تبلیغ برای بانوان طلبه ضروری است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام گفت: مبلغان باید با ارتقاي سطح علمی و استفاده از شیوه های نو، در ترویج و تعمیق باورهای دینی ميان مردم، حضوری تاثیرگذار داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی در گفت و گو با خبرگزاري كوثر به روز رسانی علمی مبلغان را امري ضروری دانست و افزود: آموزه های ارزشمند دین مبین اسلام باید به صورت صحیح ميان مردم تبیین شود كه این امر مستلزم به روز بودن مبلغان به لحاظ علمی و آگاهی ایشان نسبت به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

وی به تلاش دشمن در شبهه افکنی ميان مردم و به ویژه جوانان اشاره­ کرد و گفت: هدف دشمنان از ایجاد شبهه، متزلزل ساختن اعتقادات مردم به ویژه نسل جوان است و در این زمینه مبلغان موظفند با استدلات صحیح، پاسخگوی این شبهات باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام، تلاش بانوان مبلغ را تلاشی جهادی عنوان­ کرد و یادآور شد: مدارس علمیه خواهران استان دارای ظرفیت خوبی در امر تبلیغ هستند و رویکرد مدیریت استان در این زمینه، همواره توجه جدی به ارتقاي سطح علمی و مهارتی مبلغان بوده است تا بتوانند در ترویج و تعمیق باورهای دینی ميان مردم، حضوری تاثیرگذار داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام خاطر نشان کرد: برگزاری دوره­ های آموزشی و کارگاه­ های مهارتی با هدف مسلط كردن بانوان مبلغ به دانش و مهارت لازم به صورت مستمر در مدارس علمیه خواهران برگزار می ­شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی با تشریح یکی از دوره­ های آموزشی مبلغان گفت: یکی از دوره­ هایی که در حال حاضر برای مبلغان استان در حال اجراست، دوره  اعتقادی«باورهای روشن» است که در این دوره 41 نفر از مبلغان استان با مباحثی از جمله توحید و خداشناسی، وحی و خاتمیت، امامت، دین شناسی و معرفت دینی، هویت و تاریخ تشیع، مهدویت، ولایت فقیه و حکومت اسلامی به صورت تخصصی آشنا خواهند شد.

وی افزود: این دوره از ابتدای سال جدید با همکاری مرکز آموزش­ های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی قم، به صورت مجازی در حال برگزاری است و مبلغان شرکت­ کننده در این دوره از محضر اساتیدی چون حجج اسلام والسلمین معلمی، واعظی، ربانی گلپایگانی، سبحانی، برنجکار، طبسی، ارسطا و شیروانی بهره مند می ­شوند.