معاون فرهنگی مدرسه:

طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک در رزمایش مواسات و کمک مومنانه خوش درخشیدند

شناسه خبر : 91690

1399/02/31

تعداد بازدید : 61

طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک در رزمایش مواسات و کمک مومنانه خوش درخشیدند
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک گفت: طلاب خواهر این مدرسه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه، همدلی خود را به نمایش گذاشتند.

خانم جوانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از کرج  با اشاره به مشارکت طلاب خواهر این مدرسه در اجرای رزمایش مواسات و  کمک مومنانه، اظهار کرد: از زمانی که مقام معظم رهبری، رزمایش کمک مومنانه را اعلام کردند، اقدامات خوبی در این راستا انجام گرفته است.

وی در راستای استمرار طرح مواسات و همدلی اظهار داشت: با ابلاغ دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش مواسات و همدلی، طلاب مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها حصارک خدمات رسانی به نیازمندان وآسیب دیدگان از کرونا را آغاز کردند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک افزود: با گسترش موج شیوع ویروس کرونا در استان البرز، گروه‌های جهادی و مردمی در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و فرمایش ایشان در خصوص مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار نیازمند پای کار آمده‌اند و با تهیه و توزیع بیش از ۸۰ بسته اقلام معیشتی و پک بهداشتی سعی در کمک به نیازمندان استان دارند.

خانم جوانی با اشاره به جایگاه مواسات در فرهنگ دینی اصریح کرد: در همین زمینه همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن علیه السلام، تا پایان ماه مبارک رمضان، طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها با همکاری پایگاه کوثر اقدام به توزیع ۵۰۰ پرس غذا هرشب میان نیازمندان محل کردند.

وی افزود: همچنین در روز میلاد کریم اهل بیت  با همکاری گروه جهادی شهید تمام زاده یک راس گوساله به مبلغ نه میلیون ودویست هزار تومان به نیت سلامتی وفرج حصرت ولیعصر (عج ) ذبح و گوشت قربانی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی با اشاره به ضرورت مدیریت نابسامانی‌های اقتصادی پیش آمده ناشی از شیوع کرونا در استان تصریح کرد: بسیاری از افراد در این ایام کار و کسب خود را از دست داده‌اند و ما باید برای این افراد برنامه منظم و دقیقی داشته باشیم.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک با تأکید بر این که کمک‌های کوتاه‌مدت نمی‌تواند مشکلات را به صورت کامل رفع کند، خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و کمک‌های قرارگاه مواسات تا زمانی که مشکلات ناشی از کرونا وجود داشته باشد، به‌صورت کامل ادامه دارد.

وی در پایان گفت: هدف از برگزاری رزمایش «کمک مونانه» حراست از آبروی افراد در برابر خانواده است، پس این مهم باید در اولویت اجرایی رزمایش قرار گیرد.