حجت الاسلام و المسلمین جعفری:

بانوان طلبه از بحران كرونا به عنوان فرصت تبليغي استفاده كنند

شناسه خبر : 91676

1399/02/31

تعداد بازدید : 36

بانوان طلبه از بحران كرونا به عنوان فرصت تبليغي استفاده كنند
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بيان اينكه کرونا دشوارترین موقعیتی بود که بشریت آن را تجربه کرد، افزود: بانوان طلبه از این بحران باید به عنوان یک فرصت تبلیغی استفاده کنند كه مبلغان نشان دادند در نهاد دین بن بست نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، دومین نشست تخصصی سبک زندگی فردی و اجتماعی بانوان طلبه در دوره پسا کرونا در فضای  مجازی به همت  معاونت فرهنگی و پژوهش مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله عليها) با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفری معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، طلاب، اساتید و کادر مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين جعفری در این نشست ویژگی های دوره کرونا و پسا کرونا  را تبیین كرد و اظهار داشت: اوایل اسفند 98 در فضای اجتماعی ایران به ويژه در فضای تبلیغ و مذهب راه برون رفتی از بحران كرونا وجود نداشت و مدیریت تحولات از حوزه مذهب خارج شده بود كه این مسئله در یک موقعیت نهاد دین به حالت انفعال درآمد.

وي بيان كرد: به تدریج با تلاش ها و همت ها و برخی خلاقیت ها وضعیت تغییر کرد بدين صورت كه ابتدا حرکت جهادی طلاب بود که مستقیم مسئله دین و تبلیغ را به صورت عملی به بیمارستان ها برد و بیماری را فرصتی برای تبلیغ عملی کرد و این حرکت درخشان طلاب منجر به صدور دستورالعمل وزیر بهداشت برای استفاده از ظرفیت طلاب در بیمارستان ها شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: همچنين ایجاد فضای نمادین (تولید رسانه) همزمان با میلاد فرخنده امام حسین(عليه السلام) که هیأت مذهبی را بسوی مردم روانه كرد و موج عظیمی از گروه های سرود را در سراسر کشور به راه انداخت.

وی با بيان اينكه کرونا دشوارترین موقعیتی بود که بشریت آن را تجربه کرد، افزود: بانوان طلبه از این بحران باید به عنوان یک فرصت تبلیغی استفاده کنند كه مبلغان نشان دادند که در نهاد دین بن بست نداشته و نخواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمين جعفري بيان داشت: حرکت جهادی طلاب به صورت اجتماعی موجب بازنمایی از چهره درخشان روحانیت شد و طلاب خواهر نيز باید در این بازنمایی بیش از پیش تلاش كرده وخلاء موجود را پر و در زیست فردی وا جتماعی خود از این موقعیت تبلیغی به نحو احسن استفاده كنند.