معاون آموزش حوزه علميه خواهران استان لرستان:

300 بانوي طلبه در حوزه علميه خواهران لرستان پذيرش مي شوند

شناسه خبر : 91668

1399/02/30

تعداد بازدید : 56

300 بانوي طلبه در حوزه علميه خواهران لرستان پذيرش مي شوند
معاون آموزش حوزه علميه خواهران استان لرستان گفت:‌ طي سالجاري در مقطع سطح 2 تعداد 300 بانوي طلبه در 10 مدرسه علميه پذيرش مي شوند.

خانم اكرم محرابي در گفت و گو با خبرگزاري كوثر با اشاره به آغاز پذيرش حوزه علميه خواهران استان لرستان از اول ارديبهشت ماه افزود: طي سالجاري در مقطع سطح 2 تعداد 300 بانوي طلبه در 10 مدرسه علميه پذيرش مي شوند.

وي ادامه داد: 60 بانوي طلبه در مقطع سطح سه در رشته هاي كلام با گرايش امامت،‌ فقه و اصول و تفسير علوم قرآني پذيرش مي شوند.

وي بيان كرد: تبليغات در زمينه پذيرش در حوزه علميه خواهران اين استان با توجه به شيوع ويروس كرونا در فضاي مجازي انجام شده است،‌ مدارس علميه نيز با تهيه پوستر و كليپ در فضاي مجازي تبليغ كردند.

معاون آموزش حوزه علميه خواهران استان لرستان گفت:‌ طي هماهنگي با صدا و سيما تيزر تبليغاتي پذيرش پخش شد و آموزش و پرورش نيز در شبكه اجتماعي شاد به اطلاع رساني پرداخت.

وي ابراز كرد:‌ قبل از شيوع ويروس كرونا دانش آموزان به مدارس علميه خواهران دعوت شده و از اين مدارس بازديد كردند.

وي گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و آرامش خاطر داوطلبان، آزمون مقطع عمومی سطح 2 برای سال تحصیلی 1400-1399 حذف شد و سوابق تحصيلي داوطلب(معدل کل) به عنوان معيار سنجش سطح علمي مي باشد.

خانم محرابي با بيان اينكه هزار و 200 بانوي طلبه در حوزه علميه خواهران استان لرستان مشغول به تحصيل هستند،‌ افزود: بيش از 800 طلبه فارغ التحصيل در اين استان وجود دارد.