معاون فرهنگي حوزه علميه خواهران استان لرستان:

بيش از 300 بانوي طلبه لرستان در خط مقدم مبارزه با كرونا فعاليت كردند

شناسه خبر : 91629

1399/02/30

تعداد بازدید : 52

بيش از 300 بانوي طلبه لرستان در خط مقدم مبارزه با كرونا فعاليت كردند
معاون فرهنگي حوزه علميه خواهران استان لرستان بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز جامعه به حضور نیروهای انقلابی و حوزوی جهت امداد رسانی مادی و معنوی، بیش از 300 نفر از بانوان طلبه به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فعالیت‌های ضد‌ کرونایی تلاش كردند.

به گزارش خبرگزاري كوثر از لرستان، خانم سمیه عزیزی در گفت و گو با خبرگزاري كوثر بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز جامعه به حضور نیروهای انقلابی و حوزوی جهت امداد رسانی مادی و معنوی، بیش از 300 نفر از مدیران، کادر، اساتید، مشاوران، دانش‌آموختگان و طلاب حوزه‌ علمیه خواهران استان لرستان به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فعالیت‌های ضد‌ کرونایی تلاش كردند.

وي ادامه داد: از جمله فعاليت هاي بانوان طلبه در مبارزه با شيوع كرونا مي توان به تولید ماسک و دستکش، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، تهیه مواد غذایی، تهیه چندین رأس قربانی، تهیه بسته‌های معیشتی، ارائه مشاوره، مساعدت مالی، تولید محتوای امید‌بخش، برگزاری ختم و ادعیه مورد سفارش به صورت مجازی، تولید عکس‌ نوشته و کلیپ در فضای مجازی و غيره اشاره كرد.

معاون فرهنگي حوزه علميه خواهران استان لرستان افزود: با توجه به افزایش بیکاری در ایام کرونا و متضرر شدن برخی از مردم؛ مدارس علمیه خواهران استان لرستان با جمع‌آوری کمک‌های نقدی، رزمایش مومنانه‌ای به ارزش ریالی 2 ميليارد ريال به عمل آورده‌ و این رزمایش همدلی و کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان الکریم با اهداي بسته‌های افطاری همچنان ادامه دارد.

وي در پایان به تعامل و همکاری قابل توجه حوزه علميه خواهران استان لرستان در این ایام با ارگان های مختلف از جمله سپاه پاسداران، بسیج، کمیته امداد امام خمینی(رحمة الله علیه)، علوم پزشکی و شبکه بهداشت و سلامت اشاره كرد.