مدیر مدرسه:

بیش از ۶۰ بسته کمک مومنانه توسط طلاب مدرسه علمیه ام البنین(س) کمالشهر در بین خانوارهای نیازمند توزیع شد

شناسه خبر : 91617

1399/02/29

تعداد بازدید : 59

بیش از ۶۰ بسته کمک مومنانه توسط طلاب مدرسه علمیه ام البنین(س) کمالشهر در بین خانوارهای نیازمند توزیع شد
مدیر مدرسه علمیه‌ خواهران ام البنین(س) کمالشهر از تهیه و توزیع بیش از ۶۰ بسته ارزاق توسط طلاب این مدرسه علمیه در بین خانوارهای نیازمند منطقه خبر داد.

خانم رستم آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر در راستای استمرار طرح مواسات و همدلی اظهار داشت: با ابلاغ دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش مواسات و همدلی ، طلاب مدرسه علمیه ام البنین(س) کمالشهر خدمات رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان  از کرونا را آغاز کردند.

وی افزود: با گسترش موج شیوع ویروس کرونا در استان البرز، گروه‌های جهادی و مردمی در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و فرمایش ایشان در خصوص مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار نیازمند پای کار آمده‌اند و با تهیه و توزیع اقلام معیشتی سعی در کمک به نیازمندان استان دارند.

وی ادامه داد: خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه از وظایف اولیه انقلاب و نظام است و هم امام خمینی (ره) و هم رهبر معظم انقلاب خودشان را خدمتگذار محرومان جامعه می دانند و تاکید بر آن دارند.

مدیر مدرسه علمیه‌ خواهران ام البنین(س) کمالشهر به جایگاه مواسات در فرهنگ دینی اشاره کرد و افزود: مواسات به معنای همدردی و یاری رساندن به دیگران و شریک کردن دیگران در مال است که هم جنبه مادی و هم جنبه معنوی دارد.

وی اظهار داشت: در همین زمینه همزمان با شب شهادت امیرالمؤمنین علی(ع)، طلاب خواهر مدرسه علمیه ام البنین(س) کمالشهر اقدام به توزیع ۶۳ بسته کمک مومنانه به ارزش هر بسته ۲۵۰ هزار تومان به همراه کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی بین نیازمندان و طلاب آسیب دیده از بحران کرونا ویروس کردند.

وی بیان کرد: از جمله اقدامات جهادی دیگری که در ماه مبارک  توزیع ۱۳ پاکت کمک هزینه نقدی به میزان ۵۰۰۰۰ تومان در شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام بین خانواده‌های مستمند بود.

خانم رستم آبادی اضافه کرد: آنجا که فرد بخشی از مال یا تمام مال خود را ببخشد را انفاق و یا صدقه می گویند ولی زمانی که دیگری را در مال خود شریک و همراه کنیم را مواسات وهمدلی نامیده اند و اکنون مردم دیگران را در مال خود شریک کرده‌اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کمترین خاصیت مواسات این است که اختلاف طبقاتی را از بین برده و انسان را به خدا نزدیکتر می کند و محبت را تحکیم کرده و منجر به زیاد شدن مال می‌شود.