استاد حوزه:

درخواست عاقبت بخيري در شب هاي قدر يكي از مهمترين دعاها محسوب مي شود

شناسه خبر : 91603

1399/02/29

تعداد بازدید : 32

درخواست عاقبت بخيري در شب هاي قدر يكي از مهمترين دعاها محسوب مي شود
خانم ساروخانی، استاد حوزه یکی ازمهمترین دعاها در شب قدر را درخواست عاقبت بخیری از خداوند متعال دانست و افزود: کسب عاقبت بخیری برای انسان یک هنر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از  یزد، خانم سکینه ساروخانی در آیین احیاي شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان با اشاره به لزوم جبران حق الناس و درخواست غفران الهی در شب های قدر بیان کرد: از جمله کسانی که بر ما حق دارند شهدا  و علما  هستند که از شهدای صدر اسلام تاکنون را شامل می شود و برای جبران این حقوق بعد از توبه، اطاعت از ولی امر مسلمین امری واجب است.

وی یکی ازمهمترین دعاها در شب قدر را درخواست عاقبت بخیری از خداوند متعال دانست و افزود: کسب عاقبت بخیری برای انسان یک هنر است و رضایت امام زمان(علیه السلام ) در لحظه آخر عمر، یکی از شرایط عاقبت بخیری است.

ساروخانی دلیل مخفی بودن شب قدر در ميان این لیالی را، از حکمت های خداوند دانست و اظهار داشت: یکی از دلایل مخفی بودن شب قدر، استغاثه و ارتباط گیری بیشتر با خداوند است و با توجه  به اینکه سرنوشت یکساله  انسان در شب  قدر رقم مي خورد، باید  بهترین استفاده را جهت کسب رضایت و غفران الهی داشت و امام صادق(علیه السلام) نيز در این زمینه فرمودند كه خداوند سه چیز رابین شما مخفی کرده است كه شامل ولی خدا، شب های قدر و رضایت خداوند در کار خیر مي شود.

وی در پایان برای درک بهتر شب های قدر تصریح کرد: مراقبت بر اعمال از جمله زبان یکی از عوامل درک شب های قدر است و همچنین بخشیدن تمام کسانی که به گونه ای درحق ما ظلم کردند، موجب می شود که خداوند هم رحمتش را شامل حال ما کند و از گناهان ما درگذرد.

این نشست در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد با حضور طلاب، مسئولان، اساتید و جمعی از بانوان با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.