مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل

طرح کوثر برای بانوان اردبيل برگزار مي شود

شناسه خبر : 91586

1399/02/30

تعداد بازدید : 53

طرح کوثر برای بانوان اردبيل برگزار مي شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از برگزاري طرح كوثر براي عموم بانوان اردبيل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه حاشیه بازدید داوود شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران اردبیل گفت: این پروژه با هفت هزار متر مربع زیربنا بزرگترین مدرسه علمیه خواهران شمال غرب کشور محسوب می شود که از سال 1387 احداث آن آغاز شده و متأسفانه به دلیل کمبود بودجه به بهره برداری کامل نرسیده است.

وی خواستار تخصیص بودجه بیشتر نسبت به سال های گذشته شد و افزود: با توجه به اینکه نماینده ولی فقیه در استان به نوعی کارفرمای پروژه محسوب می شوند بنابرين به استاندار اردبيل در جلسات مکرر یادآور شدیم که به دليل جلوگیری از برخی حواشی اجتماعی، در تخصیص بودجه کافی به این واحد علمی تربیتی تسریع کنند.

مدير حوزه علميه خواهران استان اردبيل در خصوص بدهی پروژه بیان داشت: با توجه به بدهی بالای پروژه و کمبود اعتبار مرکز قم، درخواست مي كنيم كه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبيل توجه بیشتری به حوزه علمیه خواهران داشته باشد.

وی حوزه علمیه خواهران را نهادی مردمی دانست و افزود: از برنامه های اين حوزه اجرای طرح کوثر برای عموم بانوان علاقمند به فراگیری معارف اسلامی است تا بتوانیم در ایام تعطیلی دروس حوزوی در تابستان، برای بانوان شهر خدمات آموزش معارف اسلامی ارائه دهیم.

در ادامه این جلسه داوود شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از وجود چنین مجموعه علمی و فرهنگی ابراز خرسندی کرد و افزود: فعالیت چنین مجموعه ای در جامعه ضروری است بنابرين تمام سعی خود را به کار خواهیم بست تا بیشترین درصد تخصیص بودجه را به این واحد آموزشی اختصاص دهیم.