کارشناس مذهبی:

مفهوم زندگي در پرتوي توحيد با ظهور امام زمان(عج) تجلي مي يابد

شناسه خبر : 91572

1399/02/29

تعداد بازدید : 39

مفهوم زندگي در پرتوي توحيد با ظهور امام زمان(عج) تجلي مي يابد
خانم رشیدنیا، کارشناس مذهبی با بيان اينكه با ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مفهوم زندگی و حیات در پرتوي توحید تجلی پیدا می کند، افزود: روزگار را یک انسان کامل معصوم زنده نگه می دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم فاطمه رشید نیا در آیین احیای شب ۲۳ ماه مبارك رمضان که به صورت مجازی با حضور طلاب مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت برگزار شد، بیان کرد: سعادتمند شدن انسان‌ها در شب قدر با عنایت خداوند، برکت یافته و چندين برابر می‌شود و انسانی که در این شب به کمال برسد، می تواند موجب بیداری و سعادت دیگران شود.

وی، طلب مغفرت و دعا در حق مومنین شرق و غرب اعم از ذوی الحقوق، شهدا، جانبازان، اموات مومنین، غریبان و اسرا را در این شب عظیم و با برکت خواستار شد.

استاد حوزه با اشاره به لزوم توجه به حسرت های روز قیامت افزود: بهترین توشه در شب های قدر، دعا برای نشر توحید و اسماي الهی و فرج مولایمان امام زمان( عج الله تعالی فرجه الشریف) است.

وی بيان كرد: خداوند در آیه۷۰ سوره یس می فرماید كه تا کسانی را که به عقل و هوش و استعداد زنده اند هشدار دهد كه اگر زنده شدیم انذار الهی را تلقی خواهیم کرد بنابرين ما باید شب قدر را زنده بداریم؛ هر قدر در این شب به خواسته‌های خدا توجه کنیم و آنها را عرضه بداریم، قدر و ارزش بیشتری پیدا خواهیم کرد 

کارشناس دینی اطاعت حبیبانه و توسل به بزرگان دین را در گروي انس گرفتن با آثار آنها که برگرفته از روح بلندشان است، عنوان كرد و افزود: در صورت بهره مندی و عمل به سخنان آن بزرگواران، حیات و زندگی ما رنگ و بوی الهی می گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه با ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مفهوم زندگی و حیات در پرتوي توحید تجلی پیدا می کند، اظهار کرد: اگر خدا به زمان بعثت حضرت مهدی موعود(عج الله تعالی فرجه الشریف) در سوره عصر سوگند می خورد، به دلیل این است که روزگار را یک انسان کامل معصوم زنده نگه می دارد.