استاد حوزه:

رزمایش همدلی مردم ایران در ایام کرونا در سراسر جهان بی نظیر بود

شناسه خبر : 91571

1399/02/29

تعداد بازدید : 45

رزمایش همدلی مردم ایران در ایام کرونا در سراسر جهان بی نظیر بود
خانم عطاءاللهی استاد حوزه گفت: رزمایش مواسات و همدلی مردم ایران در ایام کرونا در جهان بی نظیر بود.

خانم زینب عطاءاللهی در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از هرمزگان با اشاره به برکات انفاق و کمک های مومنانه مردم ایران و الگو گیری آن ها از روش و سیره حضرت علی(علیه السلام) بیان کرد: حضرت علی(علیه السلام) از حال ضعیفان و نیازمندان جامعه مطلع بود و همیشه در یاری و رفع نیاز آن ها تلاش می کرد.
وی افزود: در تفاسیر شیعه و سنی، آیه ۲۷۴ سوره بقره مبنی بر« وَ الَّذینَ یُنْفِقونَ اَمْوالَهُمْ باِلَیْلِ وَ اَلْنَّهارْ سِرًّا وَ عَلَانِیَةَ فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لَا هُمْ یَحْزَنُون» در شان حضرت علی(عليه السلام) نازل شده است.
استاد حوزه با اشاره به اینکه بهره مندی از اجر پروردگار از وعده های این آیه است، تصریح کرد: تعیین نکردن اجر الهی برای انفاق به طور مستمر، نشانه گستردگی وعده الهی است.
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(سلام الله عليها) خاطر نشان کرد: طبق وعده‌های خداوند هر چه انسان در راه خدا انفاق کند، چندین برابر آن را به بهترین شکل دریافت خواهد کرد.
خانم عطاءاللهی یکی از برکات انفاق را آرامش و امنیت دانست و گفت: انفاق تنها در امور مالی نیست بلکه گاهی انسان با علم یا چهره گشاده یا با وساطت در رفع نزاع و مشکلات مردم و یا بخشش دارایی های معنوی خود انفاق می کند.
وی اظهار داشت: با وجود سختی بیماری کرونا بر همه مردم جهان، مردم عزیز و مومن کشور ایران با تبعیت از فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای(مدظله العالی ) رزمایشی بی نظیر در جهان برپا کردند.
استاد حوزه تصریح کرد: مواسات و همدلی در ایام سختی کرونا، روح امید و برادری را جانی دوباره داد.
خانم عطاءاللهی با اشاره به ویژگی های دوران ظهور امام زمان(عج الله تعالي) افزود: در دوران ظهور مومن می‌تواند نیاز مالی خود را از جیب برادرش بردارد بدون اینکه برادر مومن او آزرده خاطر شود.
وی با بیان اینکه برای درک جامعه مهدوی، باید برای مواسات و یاری قدم های بزرگ و مستمری برداشته شود، گفت: گذشتن از مال و ثروت و شریک کردن نیازمندان در دارایی‌ها، قدم بزرگی در راه بندگی پروردگار است به طوری که خداوند متعال در کنار برپایی نماز دستور به پرداخت زکات چه واجب و چه مستحب داده‌اند.
کارشناس دینی تصریح کرد: برای قبولی عبادات و تقویت و استواری ایمان باید از حال فقیران جامعه غافل نبود.
استاد حوزه در ادامه گفت: با مقدم داشتن دوستان و خویشاوندان و همسایگان در کمک رسانی و حفظ عزت آن ها و سپس اهداي کمک های خود به موسسات و نهاد های مورد اعتماد در رفع نیاز نیازمندان تلاش کرد.
وی در پایان با اشاره به اینکه انسان‌های کریم از اطعام کردن دیگران لذت می برند و انسانهای پست از طعام خوردن خود، گفت: یکی از نشانه‌های انسانیت مواسات و دستگیری از نیازمندان جامعه است.