اكثر مدرسان حوزه علميه خواهران كهگيلويه و بوير احمد بانوان هستند

شناسه خبر : 91561

1399/02/28

تعداد بازدید : 73

اكثر مدرسان حوزه علميه خواهران كهگيلويه و بوير احمد بانوان هستند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اساتید حوزه علمیه خواهران استان مدارک حوزوی و دانشگاهی دارند و از مدرسان متبحر و باسواد هستند، افزود: اكثر مدرسان حوزه علميه خواهران استان را بانوان تشكيل مي دهند.

به گزارش خبرگزاري كوثر از كهگيلويه و بوير احمد، حجت الاسلام والمسلمين افتخاری اظهار داشت: رسانه ها نقش مهمی در اطلاع رسانی از فعالیت های حوزه علمیه خواهران دارند، بنابرين چنانچه این ارتباط گسترده تر باشد جوانان بیشتری برای تحصیل به حوزه های علمیه خواهران روی می آورند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: خوشبختانه با نشستی که با رسانه های استان داشتیم توانستند حوزه را بیشتر به جامعه معرفی کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه های علمیه خواهران به دنبال تربیت انسان های  عالم و اندیشمند، باسواد و مفید برای جامعه در آینده هستیم، افزود: مدرک حوزه علمیه خواهران مانند مدارک دانشگاهی است و هر دو از یک درجه اعتبار برخوردارند. 

مدير حوزه علميه خواهران استان كهگيلويه و بوير احمد بيان كرد: بسياري از خواهران طلبه پس از فارغ التحصیلي جذب شده اند و از سوی دیگر فضا برای فعالیت آن ها در بیت الزهراها و دارالقرآن ها نيز وجود دارد.

 استاد حوزه علمیه افزود: کل دروس حوزه های علمیه از ابتدا تا انتها مشخص است اما تفاوت این است که در حوزه های علمیه دروس متفاوت تری تدریس می شود و فرزندان جامعه با علومی آشنا می شوند که در آینده کاربرد زیادی دارد و در واقع فرزندان باسوادی از دل حوزه های علمیه پرورش پیدا می کنند.

وی گفت: خواهران طلبه در حوزه علميه خواهران استان، دوره های نویسندگی و دوره روابط عمومی را پشت سر می گذارند، همچنين آموزش فضای مجازی می بینند، و وبلاگ نویسی و تدوین گری نيز از ديگر برنامه هايي است كه آموزش داده مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين افتخاري به ساختمان های مجهز حوزه علمیه خواهران استان اشاره کرد و گفت: طلاب از خدمات بیمه برخوردار می شوند و خوابگاه های خوب و مجهز نيز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اساتید حوزه علمیه خواهران استان مدارک حوزوی و دانشگاهی دارند و از مدرسان متبحر و باسواد هستند، افزود: اكثر مدرسان حوزه علميه خواهران استان را بانوان تشكيل مي دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها یک رشته سطح سه معادل با کارشناسی ارشد در استان وجود دارد، افزود: در حال پيگري براي احداث مدرسه عالی در استان هستیم تا بتوانیم رشته های دیگر مانند مشاوره و علوم تربیتی را نيز اضافه کنیم.  

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ثبت نام حوزه علمیه خواهران از ابتدای اردیبهشت آغاز شده است، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، هر چند امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا آزمون ورودی نخواهیم داشت بنابرين علاقمندان برای ثبت نام مي توانند به سایت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور www.whc.ir و يا سایت پذیرش paziresh.whc.ir مراجعه کنند.