معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) کلاردشت:

کمک به نیازمندان از مهمترین عبادات است

شناسه خبر : 91550

1399/02/29

تعداد بازدید : 38

کمک به نیازمندان از مهمترین عبادات است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام‌الله علیها) کلاردشت کمک به نیازمندان را مورد تاکید اسلام و یکی از مهم‌ترین عبادات دانست.

خانم طيبه محمودبابوئی در گفت‌وگو با خبرگزاری کوثر از مازندران گفت: تعالیم اسلام از یک‌ سو به جسم و روح انسان و ابعاد وجودی، حیات فردی و اجتماعی او توجه دارد و از سوی دیگر به اجرای عدل و احسان یا همان مواسات میان مردم و حضور آن‌ها در جامعه نظر خواهد داشت، در نتیجه حکایتگر این امر مهم است که اختلاف افراد در توانایی‌ها و موهبت‌ها به‌هیچ‌وجه توجیه‌گر تمایز معیشتی و پذیرفتن فاصله‌ی طبقاتی نیست.
وی با بیان اینکه یکی از برکات اسلام توجه به اقشار نیازمند است، اظهار کرد: طبق فرامین اسلام، کمک به بندگان خدا و نیازمندان جامعه یکی از مهم‌ترین عبادات است، به همین دلیل امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) کمک به بندگان خدا را اصل ایمان و زاد و توشه مناسبی برای آخرت معرفی کردند.
استاد حوزه با اشاره به روایات وارد شده در خصوص احسان اعلام کرد: احسان به مؤمنان در این روایات تنها مطرح نشده، بلکه نیکی به فقرا و نیازمندان بی‌ایمان نیز سفارش شده است.
وی تأکید کرد: رواج احسان در میان مردم باعث پیدا شدن جامعه متعادل و نزدیکی به یکدیگر شده و فقر و آسیب‌های آن را از جامعه دور می‌کند؛ بنابراین برای ساختن چنین جامعه‌ای نیازمند همراهی اغنیا از طریق اختصاص دادن مقداری از سرمایه‌های خود برای رفع فقر و فاصله طبقاتی هستیم.
محموبابوئی ادامه داد: توجه به نیازمندان از اهمیت بالائی برخوردار است به‌گونه‌ای که معصومین ما یکی از شاخص‌های مهم شیعیان و پیروان خود را کمک به دیگران دانستند و امام صادق(علیه‌السلام) نیز یکی از راه های امتحان شیعیان را نسبت به اموال و کمک به برادران دینی خود بیان کردند که چنین شاخصه‌ای نه‌تنها در کلام و گفتار بلکه در سیره آن بزرگواران به‌خوبی مشاهده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه خواهران کلاردشت در راستای اجرای رزمایش «کمک مؤمنانه» هم‌زمان با ایام ماه مبارک رمضان، با کمک خیرین و باهمت مدیریت مدرسه، حدود 25 بسته‌ معیشتی و همچنین 150 غذای گرم در بین نیازمندان توزیع کرد
.