نشست آنلاین مدیر و معاونان مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه خواهران با مسؤولان حوزه علمیه خواهران قزوین برگزار شد

شناسه خبر : 91482

1399/02/25

تعداد بازدید : 92

نشست آنلاین مدیر و معاونان مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه خواهران با مسؤولان حوزه علمیه خواهران قزوین برگزار شد
نشست آنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور و معاونان مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه خواهران با مسؤولان حوزه علمیه خواهران قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، نشست آنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین  عبدالکریم بهجت‌پور و معاونان مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه خواهران با مسؤولان حوزه علمیه خواهران قزوین صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور اظهار داشت: باتوجه به تغییرات فرهنگی جامعه، شرایط فعلی حوزه های علمیه خواهران در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نسبت به گذشته تغییراتی زیادی داشته و همین موضوع موجب ایجاد چالش‌های مختلفی شده است.

وی گزارش مسئولان استان قزوین را بسیار امیدبخش دانست و گفت: توان هر تیم یا مرکز مدیریت، با قدرت حل مسئله سنجیده می شود و اگر مشکلاتی که سر راه ایجاد می شود به خوبی مرتفع شود، آن مرکز به عنوان یک جریان کارآمد شناخته خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران تسهیل در آموزش خواهران را بسیار ضروری و مهم دانست و گفت: تحصیل طلبه های خواهر باید همراه با بیش ‌ترین امکانات  باشد تا تحصیلی هموار و آرامش بخش داشته باشند لذا مدارس علمیه خواهران باید مجهز به شیرخوارگاه، مهدکودک، فضای ورزشی و فضاسازی مناسب باشد.

مفسر برجسته قرآن کریم بیان کرد: اگر مدرسه ای  به دنبال پرورش طلبه خواهر پژوهشگر است، باید تمامی نگرانی شخصی که به عرصه پژوهش ورود می کند را برطرف کند.

توسعه سطح ۳در استان قزوین ضرورت دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا کاظم‌لو در ابتدای این نشست  اظهار داشت: اعتقاد ما بر مدرسه محوری است و تلاش می‌کنیم تا مدرسه جایگاه تربیتی و پرورشی خود را پیدا کند.

وی افزود: فعالیت‌ پیوسته با موسسین، تشکیل گروه‌های خیرین و ایجاد هماهنگی میان موسسان و مدیران مدارس از جمله اقدامات حوزه علمیه خواهران استان قزوین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم‌لو با اشاره به ضرورت احداث مدرسه علمیه خواهران سطح ۳ در استان قزوین بیان کرد: توسعه سطح ۳ در استان و افزایش رشته‌ها از جمله فعالیت‌های در دست اقدام است که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین با تأکید بر تقویت بنیه علمی و تبلیغی طلاب خواهر عنوان کرد: در مسئله استفاده از ظرفیت‌های خواهران نخبه، شایسته است که ما تمام توان خود را برای رشد و بالندگی آن‌ها به کار بگیریم  و با حمایت و معرفی نخبگان حوزه های علمیه خواهران، جایگاه‌شان را حفظ کنیم.

زیرساخت‌های لازم برای احداث مدارس فراهم شود

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی  با تشکر از اقدامات و زحمات انجام شده در استان قزوین گفت: در استان قزوین فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است و امیدوارم که همچنان نیز شاهد این اقدامات و حتی اقدامات بزرگتری باشیم.

برای احداث  مدرسه علمیه خواهران باید زیر‌ساخت‌ها و بستر‌های مختلف فراهم شود تا بتوانیم مدارس را احداث کنیم و به حد ایده‌آل برسیم.

وی ضمن تقدیر از مدیران مدارس علمیه خواهران قزوین ادامه داد: هیئت‌امنا مدارس علمیه خواهران استان قزوین فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌اند و امیدواریم که این همکاری همچنان  ادامه داشته باشد

لزوم استفاده از ظرفیت دانش‌آموختگان در زمینه پذیرش

حجت‌الاسلام والمسلمین  مجتبی فاضل در ادامه این نشست با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در استان قزوین در زمینه پذیرش حوزه علمیه خواهران بیان کرد: در مدیریت‌های استانی باید توجه ویژه‌ای به دروس اقتضایی داشته باشیم و این فرصت بسیار مناسبی است که باید از آن بهره ببریم.

وی به استفاده از ظرفیت‌ دانش‌آموخته‌ها در راستای پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: دانش‌آموختگان استان قزوین فرصت و ظرفیت بسیار مناسبی برای تبلیع پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران هستند و باید از این ظرفیت بهره مناسب را ببریم.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به توسعه رشته‌ها در سطح ۳ عنوان کرد: نباید از شاخصه‌های اصلی  در راه‌اندازی رشته‌ها غافل شویم لذا باید بهترین استادان را برای آموزش طلاب استفاده کنیم.