مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

تسهیل آموزش خواهران طلبه ضروری است

شناسه خبر : 91481

1399/02/25

تعداد بازدید : 95

تسهیل  آموزش خواهران طلبه ضروری است
مدیر حوزه علمیه خواهران تسهیل در آموزش خواهران را بسیار ضروری و مهم دانست و گفت: اگر مدرسه ای به دنبال پرورش طلبه خواهر پژوهشگر است، باید تمامی نگرانی شخصی که به عرصه پژوهش ورود می کند را برطرف کند.
به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور صبح امروز در نشست برخط(آنلاین) با مدیر و مسؤولان حوزه‌ علمیه خواهران قزوین اظهار داشت: باتوجه به تغییرات فرهنگی جامعه، شرایط فعلی حوزه های علمیه خواهران در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته و همین موضوع موجب ایجاد چالش‌های مختلفی شده است.
 
مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: ما تلاش داشتیم تا مدارس علمیه خواهران را به صورت گسترده در تمامی شهرستان ها احداث کنیم تا مدارس علمیه در نزدیکی محل زندگی طلبه های خواهر فعال باشند و افزایش تعداد مدارس حوزه علمیه خواهران در همین راستا بوده است. 
 
حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور گزارش مسئولان استان قزوین را بسیار امیدبخش دانست و گفت: توان هر تیم یا مرکز مدیریت، با قدرت حل مسئله سنجیده می شود و اگر مشکلاتی که سر راه ایجاد می شود به خوبی مرتفع شود، آن مرکز به عنوان یک جریان کارآمد شناخته خواهد شد. 
 
مدیر حوزه علمیه خواهران تسهیل در آموزش خواهران را بسیار ضروری و مهم دانست و گفت: تحصیل طلبه های خواهر باید همراه با بیش ‌ترین امکانات  باشد تا تحصیلی هموار و آرامش بخش داشته باشند لذا مدارس علمیه خواهران باید مجهز به شیرخوارگاه، مهدکودک، فضای ورزشی و فضاسازی مناسب باشد.
 
مفسر برجسته قرآن کریم بیان کرد: اگر مدرسه ای به دنبال پرورش طلبه خواهر پژوهشگر است، باید تمامی نگرانی شخصی که به عرصه پژوهش ورود می کند را برطرف کند.
 
وی با تأکید بر مدرسه محوری اظهار داشت: در تحقق مدرسه‌محوری مهم ترین مسئله حضور در مدرسه است لذا معاونان استان باید ارتباط مستمر و دقیق با معاونان و کارکنان مدارس علمیه داشته باشند و از آن‌ها‌در مورد فعالیت‌های مختلف گزارش بگیرند در همین راستا، برقراری جلسه های حضوری به صورت ماهانه بسیار ضروری است. 
 
حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور در پایان با استقبال از توسعه سطح سه در استان قزوین اظهار داشت: در این زمینه  ۱۶ رشته مصوب داریم و مدیریت استان قزوین بعد از بررسی ها باید اعلام کند که کدام رشته با شرایط محیطی و منطقه ای استان همخوانی دارد و در رابطه با زیرساخت نیز یک ستاد پشتیبانی ایجاد می‌شود که این ستاد در زمینه تامین استاد، به شما کمک شایانی خواهد کرد.