پذیرش ۱۵ هزار طلبه در بیش از ۴۰۰ مدرسه علمیه خواهران کشور

شناسه خبر : 90866

1399/02/07

تعداد بازدید : 138

پذیرش ۱۵ هزار طلبه در بیش از ۴۰۰ مدرسه علمیه خواهران کشور
مسئول پذیرش حوزه های علمیه خواهران با اشاره به ظرفیت پذیرش حوزه های علمیه خواهران برای مقاطع عمومی، عالی و تخصصی گفت: ظرفیت پذیرش بیش از ۱۵ هزار طلبه است.

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم مریم بابایی در گفت و گویی در رابطه با آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور گفت: ثبت نام پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصیلی آینده در تمام مقاطع تحصیلی عمومی، عالی و تخصصی از اول اردیبهشت آغاز شده و زمان اتمام آن به دلیل شرایط کنونی و عدم مراجعه حضوری متقاضیان به مدارس متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

مسئول پذیرش حوزه های علمیه خواهران ظرفیت مقطع عمومی یا همان سطح دو را بیش از ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر و همچنین داوطلبانی که دارای مدرک سیکل هستند می توانند در مقطع عمومی حوزه های علمیه خواهران اقدام به نام نویسی کنند.

وی افزود: در ۲۸ استان کشور بیش از ۴۰۰ مدرسه علمیه تحت پوشش مرکز مدیریت در مقطع عمومی پذیرش طلبه خواهند داشت و امسال به دلیل وضعیت کرونایی کشور و بحث فاصله گذاری اجتماعی آزمون مقطع عمومی حذف و سنجش علمی افراد براساس سوابق تحصیلی و معدل کل انجام خواهد شد.

بابایی اضافه کرد: داوطلبانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به اندازه سه برابر ظرفیت برای مصاحبه به مدارس علمیه معرفی می شوند؛ لازم به ذکر است در سطح دو شرط سنی داوطلبان مقطع سیکل حداکثر ۱۷ سال یعنی متولدین ۱۳۸۲ و دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر شرط سنی حداکثر ۴۰ سال یعنی متولدین ۱۳۵۹ در نظر گرفته شده است.

مسئول پذیرش حوزه های علمیه خواهران به تبیین نحوه پذیرش طلبه در مقطع عالی و یا همان سطح سه پرداخت و خاطرنشان کرد: شیوه تحصیلی در سطح سه به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری خواهد بود.

وی افزود: شیوه تحصیل حضوری در سطح سه شامل ۱۲ رشته تحصیلی تفسیر علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، تاریخ اسلام، مطالعات اسلام زنان، مدرسی ادبیات عربی، اخلاق و تربیت اسلامی، کلام اسلامی با گرایش امامت، کلام اسلامی با گرایش مهدویت، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی و تربیت دینی کودک می شود.

مسئول پذیرش حوزه های علمیه خواهران اضافه کرد: شیوه تحصیل غیره حضوری و نیمه حضوری سطح سه حوزه علمیه خواهران در رشته‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و تاریخ اسلام خواهد بود؛ گفتنی است سنجش علمی داوطلبان از طریق آزمون و مصاحبه بوده و ۱۵۰ مدرسه علمیه آمادگی پذیرش بیش از ۳ هزار داوطلب را خواهند داشت.

بابایی به پذیرش در مقطع دکتری یا همان سطح چهار اشاره کرد و گفت: شیوه تحصیل در مقطع سطح چهار به صورت حضوری و تمام وقت بوده و داوطلبان می توانند در رشته های تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی اقدام به ثبت نام کنند. سنجش علمی متقاضیان از طریق آزمون ورودی و مصاحبه انجام می شود و بیش از ۲۰۰ ظرفیت در ۲۴ رشته محل پذیرش انجام می شود.