خانواده مسلمان کانادایی در ایام رمضان امسال به بیمارستان غذارسانی می کند

شناسه خبر : 90711

1399/02/02

تعداد بازدید : 84

خانواده مسلمان کانادایی در ایام رمضان امسال به بیمارستان غذارسانی می کند
یک خانواده مسلمان درشهر فردریکتون در کانادا می گویند به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی توانند مانند سال های گذشته به مسجد بروند، تصمیم گرفته اند تعهدات مذهبی شان را به شکل دیگری تحقق بخشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از cbc، خانواده مسلمان در شهر فردریکتون، مرز ایالت نیوبرانزویک در کانادا که هر ساله ایام ماه مبارک رمضان را بیشتر اوقات در مساجد سپری می کنند، امسال تصمیم گرفتند راه های متفاوتی برای تحقق تعهدات مذهبی شان در این ماه مبارک پیدا کنند.

با نزدیک شدن به ماه رمضان ، این خانواده مسلمان در فردریکتون، هر روز پیش از غروب خورشید برای اقامه نماز به مسجد رفته و روزه می گیرند، اما امسال با توجه به همه گیری ویروس کرونا، مسئولیت های مذهبی آنان نیز متفاوت شده است.

ناز علی عضو خانواده می گوید که با توجه به قوانین فاصله گذاری اجتماعی می گوید: هم اکنون همه چیز تغییر کرده و ما در تلاش هستیم با استفاده از فناوری به بهترین شکل ممکن وظایف دینی مان را انجام دهیم.

 علی توضیح داد که نگرانی او و خانواده اش تنها عبادت نیست بلکه خانواده هر ساله زکات در ایام رمضان را پرداخت می کنند. آن ها که ۱۶ سال پیش یک رستوران و مرکز پذیرایی افتتاح کرده اند، طبق معمول سال های گذشته قادر به انجام فعالیت های خیرخواهانه به دلیل ویروس کرونا نیستند، اما درعوض تصمیم گرفته اند با کمک رسانی به کارکنان بیمارستانی، دین شان را ادا کنند.

 رستوران آن ها هر روزه بسته های غذاییرا آماده کرده و به بیمارستان تحویل می دهند

 علی دراین باره گفت: این فقط یک قدم کوچک است که می توانیم انجام دهیم و به عنوان مسلمان وظیفه داریم هر کاری که در توانمان است انجام دهیم.

وی افزود خانواده آن ها قصد دارد سطح غذارسانی را در ایام رمضان بالا برده و تا پایان ماه به کمک رسانی ادامه دهند.

  وط خاطر نشان کرد: احتمالاً برای تأمین کمک های خیرخواهانه مورد نیاز فعالیت داوطلبان از خانواده ما کافی نخواهد بود ، اما این یک شروع است و ما سعی داریم از طرق دیگر این نیاز را رفع کنیم.