قائم مقام حوزه علمیه خواهران تهران تشریح کرد:

فعالیت های جهادی خواهران طلبه استان تهران همچنان ادامه دارد

شناسه خبر : 90304

1399/01/19

تعداد بازدید : 303

فعالیت های جهادی خواهران طلبه استان تهران همچنان ادامه دارد
قائم مقام حوزه علمیه خواهران استان تهران به تشریح فعالیت های انجام شده طلبه های خواهر در مقابله با ویروس کرونا پرداخت و گفت: طلبه های خواهر استان تهران از ابتدای تعطیلی کلاس های حضوری، در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، در طرح غربالگری حضوری فعال و جهادی داشته اند.

خانم معصومه سادات صادقی، قائم مقام حوزه های علمیه خواهران  تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از حضور حداکثری مدارس علمیه خواهران تهران در طرح ملی غربالگری خبر داد و گفت: مدارس علمیه خواهران استان تهران در این رزمایش عمومی که به منظور مقابله با ویروس کرونا ایجاد شده است حضوری فعال و جهادی داشته و تمامی این فعالیت ها همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه به تشریح فعالیت های مدارس علمیه خواهران تهران به منظور مقابله با ویروس کرونا پرداخت و اظهار داشت: از جمله فعالیت های جهادی صورت گرفته می توان به دوخت ماسک، بسته بندی و توزیع آن زیر نظر وزارت بهداشت، تهیه و بسته بندی سبد کمک های معیشتی و لوازم های بهداشتی شامل دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده و اهداء به خانواده های نیازمند، مشاوره های تلفنی توسط مشاوران مدارس علمیه خواهران جهت کاهش استرس و اضطراب به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولید عکس، دست نوشته و پوسترها با پیام های اخلاقی، علمی و بهداشتی انتشار آن در فضای مجازی، اشاره کرد.

صادقی با اشاره به افتتاح و فعال سازی مراکز نیکوکاری در مدارس علمیه خواهران، گفت: این مراکز نیکوکاری به منظور کمک به بیماران کرونایی، اقدام به تهیه آبمیوه های طبیعی در شرایط کاملا بهداشتی می کنند که با هماهنگی مسئولین بیمارستان ها، این آبمیوه ها میان بیماران توزیع می شود.

قائم مقام حوزه علمیه خواهران تهران با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری برای همکاری همگانی در طرح غربالگری، تصریح کرد: طلبه های خواهر استان از ابتدای تعطیلی کلاس های حضوری، در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، در طرح غربالگری حضوری فعال و جهادی داشته اند. 

وی قدردانی و روحیه بخشی به کادر درمان را بسیار مهم و با اهمیت خواند و گفت: بیش از 50 هزار بسته از تبرکات آستان قدس رضوی تهیه شده است تا با ارسال به سراسر کشور و اهداء به کادر درمانی بیمارستان هایی که درگیر با بیماران کرونایی هستند، به نوعی از زحمات مدافعان سلامت تقدیر بشود.

صادقی با اشاره به معضلی که به دلیل تجهیز اموات در ابتدای شیوع ویرویس کرونا پیش آمده بود، اظهار داشت: هم اکنون از میان طلاب و استاید خواهر دو گروه مشغول به تجهیز اموات در بیمارستان بقیه الله و بهشت زهرا هستند که گروهی به عنوان تغسیل دهنده و گروه دیگر به عنوان ناظران شرعی فعالیت می کنند.