مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان:

ارائه غیرحضوری دروس راهکاری عملی برای مقابله با کرونا است

شناسه خبر : 90202

1399/01/10

تعداد بازدید : 132

ارائه غیرحضوری دروس راهکاری عملی برای مقابله با کرونا است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان ارائه غیرحضوری دروس حوزه علمیه خواهران را از راهکارهای عملی مقابله با کرونا دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر در همدان، ام‌کلثوم امیدی در دیدار با  امام جمعه ملایر اظهار کرد: مسئولان پیشین حوزه های علمیه خواهران، سختی‌های فراوانی برای به بار نشستن این شجره طیبه متحمل شده‌اند چراکه این حوزه ها از نقطه صفر به نقطه بالنده رسیده و امروز فرصت برای اندیشیدن در سایر کارکردهای حوزه به وجود آمده است.
وی تعلیم و تعلم را از رسالت‌های دینی حوزه‌های علمیه خواهران برشمرد و گفت: درهای حوزه علمیه خواهران به روی همه بانوان باز است و آنهایی که روزی آموزش دینی خواهران را به تمسخر می‌گرفتند، هم‌اکنون به طلاب و مدارس علمیه خواهران سر تعظیم فرود می‌ آورند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان ابراز کرد: نقش و جایگاه زنان در حوزه‌های علمیه خواهران از یک سو و میزان نیاز جامعه نسبت به آگاهی از معارف دینی از سوی دیگر، باید مورد توجه بانوان طلبه باشد تا بدین وسیله آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی که توسط امام خمینی(ره) طراحی شده است، محقق شود.
وی تأکید کرد: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌ها، دروس حوزه به صورت غیر حضوری ارائه می‌شود و طلاب از طریق دریافت صوت دروس تدریس شده، آنها آموزش می‌بینند.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین سیدسعید حسنی حلم مشاور برون سازمانی حوزه های علمیه خواهران استان همدان نیز ضمن اشاره به جایگاه زنان در اندیشه اسلامی به لزوم توجه همه جانبه به این خواهران طلبه اشاره کرد.

این استاد سطح عالی حوزه به نقاط مثبت سیستم آموزشی حوزه علمیه خواهران و قابلیت الگو گیری از آن پرداخت.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر برقراری، امام جمعه ملایر نیز در این دیدار ضمن تشکر از رویکرد مدیریت جدید حوزه های علمیه خواهران استان اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران به ظرفیت سنگربانی عفاف دست یافته است و وجود چندین هزار طلبه و فارغ‌التحصیل و فعالیت‌های مختلف اعم از تبلیغ و پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران را به سپاهی در خدمت اسلام و تشیع تبدیل کرده است.
وی ادامه داد: حوزه‌های علمیه خواهران به شکوفایی فوق‌العاده رسیده و میراث نبوت و امامت در آن تجلی یافته است که این میراث گران‌بها در حوزه‌های علمیه متمرکز می باشد.
امام جمعه ملایر عنوان کرد: تلاش هزار ساله علمای حوزه، امروز توان اسلام را در پاسخ‌گویی به همه نیازهای بشر به اثبات رسانده است و خوشبختانه حوزه‌های علمیه امروزه محل درس و بحث علوم قرآنی و فقهی است.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه بانوان طلبه ارشاد و هدایت جامعه است و اقدامات بسیار خوب و باارزشی توسط حوزه‌های علمیه خواهران و طلاب خواهر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اکنون ما در جبهه جنگ نرم هستیم، افزود: اگر حوزه‌های علمیه خواهران بتوانند الگوی زن مسلمان را در جهان معرفی کنند، بانوان نسبت به اسلام گرایش بالایی پیدا می‌کنند.
گفتنی است که در این جلسه مشکلات مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) ملایر از جمله مشکل حقوقی سند مدرسه مطرح شد و امام جمعه ملایر قول مساعدت و هرگونه همکاری در جهت رفع این مشکل را داد.