مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان تشریح کرد:

فعالیت های جهادی بانوان طلبه همدان در سنگر سلامت مردم

شناسه خبر : 90200

1399/01/10

تعداد بازدید : 120

فعالیت های جهادی بانوان طلبه همدان در سنگر سلامت مردم
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان گفت: با وجود تعطیلی مدارس در روزهای گذشته، طلاب خواهر همدانی فعالیت‌های خود را در سنگرهایی همچون تولید و توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان و همچنین انتشار مطالب آموزشی و معنوی در فضای مجازی ادامه داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم ام‌کلثوم امیدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان، در گفتگویی ضمن تبریک سال نو، با تاکید بر اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و خصوصا  همدان، مدارس علمیه خواهران استان، حضور فعالی در عرصه مقابله با این بیماری داشته‌اند، گفت: طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران استان همدان، همگام با سایر نیروهای بسیجی و جهادی در این ایام مشغول فعالیت‌های تبلیغی و تولید و توزیع اقلام بهداشتی بوده و هستند.

وی افزود: با وجود تعطیلی مدارس در روزهای گذشته، اما طلاب خواهر همدانی از فعالیت‌های تبلیغی غافل نبوده‌اند و فعالیت‌ های خود را در سنگرهایی همچون تولید و توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان و همچنین انتشار مطالب آموزشی و معنوی در فضای مجازی به ادامه داده‌اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان با اشاره به فعالیت طلاب خواهر استان همدان در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: ختم مجازی قرآن و قرائت ادعیه، ارسال پیامک با مضامین بهداشتی و معنوی و نشر مطالب مفید بهداشتی و امیدبخش برای مقابله با این ویروس منحوس، ازجمله فعالیت‌هایی است که توسط بانوان طلبه همدان انجام شده است.

وی با اشاره به تهیه و تولید ماسک و مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی توسط طلاب خواهر، ابراز داشت: این فعالیت‌ها که تحت نظارت و تایید کادر بهداشت و درمان استان صورت گرفته، به صورت جهادی و خودجوش از روز اول شیوع ویروس، توسط طلاب آغاز شده است و تا آخرین روزی که مبارزه با این ویروس منحوس در کشور وجود دارد، ادامه خواهد داشت.

خانم امیدی در پایان با تقدیر از خدمات کادر پزشکی و درمان، تصریح کرد: خواهش ما از همه مردم عزیز این است که با ماندن در منزل و همراهی با زحمت کشان عرصه درمان، به زنجیره اجتماعی انتقال و سرایت کرونا خاتمه دهند.