معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان البرز:

بانوان طلبه جهادگر استان البرز در غسل و تدفین اموات بیماری کرونا مشارکت دارند

شناسه خبر : 90170

1399/01/05

تعداد بازدید : 454

بانوان طلبه جهادگر استان البرز در غسل و تدفین اموات بیماری کرونا مشارکت دارند
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان البرز گفت: جمعی از بانوان طلبه جهادگر البرزی به یاری غسالها شتافته و با هدف ادای سهمی از پویش اجتماعی مبارزه با کرونا، در روند غسل و تدفین شهروندانی که بخاطر بیماری کرونا فوت کرده‌اند در حال مشارکت هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، سرکار خانم فرهاد کیایی با اشاره به اجرای طرح «همگام با مدافعان سلامت همراه با مردم» و نقش بانوان طلبه در امدادرسانی و کمک در حل بحران بیماری کورنا اظهار داشت: با عنايت به فرموده رهبري معظم كه مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود و مي‌بايست حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد با همت تني چند از طلاب خواهر جهادگر، تغسيل اموات خانم مبتلا به كرونا با مراعات کامل نکات بهداشتی و استفاده از تجهیزات ایمنی در دستور كار قرار گرفت.

وی بیان کرد: طی تعامل با مسئولين آرامستان ها يک مكان اختصاصی در بهشت علی برای اين منظور جهت جداسازی اموات كرونايی از ساير اموات در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان البرز  افزود: به جهت كمبود نيرو، همزمان امكان آموزش افراد داوطلب نيز فراهم شد و اين اقدامات ان شاءالله تا از بين رفتن اين ويروس منحوس ادامه خواهد شد.

خانم فرهادكيايي ضمن اشاره به آمار افراد تغسيل شده اشاره كرد: تا كنون روزانه متوسط بين دو الي سه نفر ميت خانم مبتلا به كرونا ويروس غسل داده می‌شوند.

وي در پايان با ابراز همدرد‌ی با بازماندگان و طلب غفران الهي براي اموات خطاب به مردم شريف خاطر نشان کرد: طلاب خواهر داوطلب كه مجاهدانه وارد اين عرصه شده اند و خانواده هايشان نگران ايشان هستند تقاضا دارند مردم با رعايت نكات بهداشتی و عدم خروج غيرضروری از منزل به ريشه كنی اين ويروس منحوس كمک كنند.