مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد:

60 کلاس درس مجازی در مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد در حال برگزاری است

شناسه خبر : 90168

1399/01/05

تعداد بازدید : 105

 60 کلاس درس مجازی در مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد در حال برگزاری است
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد از تشکیل 60 کلاس درس مجازی همزمان با تعطیلی کلاس های طلاب به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا در این مدرسه خبر داد.

خانم آزاده نیکپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد بیان کرد: از اسفند ماه و پس از ابلاغ مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برای تعطیلی کلاس های درس تا اطلاع ثانوی برای پیشگیری از شیوع کرونا، معاونت آموزش تدابیرویژه ای در این باره اندیشید.

وی علاقه مندی خودجوش بانوان طلبه را برای برگزاری کلاس های درس به صورت مجازی و استقبال اساتید از این موضوع را یکی از راه های پیشرفت این طرح دانست.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد تصریح کرد: این مدرسه علمیه در دو مقطع سیکل و دیپلم به صورت روزانه و پاره وقت، نیمه دوم سال تحصیلی 98-99 را آغاز کرده بود که با شیوع کرونا این کلاس ها به صورت حضوری متوقف شد و هم اکنون هر یکی از ورودی های این مدرسه برای هر درس و با حضور استاد، کلاس های درس را تشکیل داده اند.

خانم نیکپور روش تدریس در این گروه ها را حضور آنلاین استاد در ساعت مشخص در گروه همچون ساعات کلاس درس حضوری و رفع اشکال طلاب و ضبط و پخش فایل صوتی و یا تصویری هر درس عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: طلاب بتوانند از فرصت ایجاد شده در فضای مجازی بهترین استفاده را برای مطالعه دروس خود بنمایند و پس از اعلام قطعی بازگشایی کلاس های درس مجددا سرکلاس درس حاضر شوند.

خانم نیکپور، برگزاری جشن های مجازی در ایام میلاد امام علی (علیه السلام)، ارائه طر های سرگرم کردن کودکان در منزل با بازی های کودکانه، ساخت کاردستی، آموزش پخت شیرینی و انواع غذاها، قصه خوانی و معرفت افزایی نسبت به اهل بیت در کودکان،‌ بسته بندی و توزیع سبد غذایی و اهدا به خانواده های نیازمند، دوخت ماسک جهت یاری بیماران، تماس تلفنی با خانواده درگذشتگان کرونایی جهت دلجویی و تسلای خاطر بازماندگان، پاسخگویی به احکام روز و شبهات رایج در این برهه از زمان با عنایت به آیات، روایات و کلام بزرگان ، برگزاری پویش ختم قرآن، صلوات، دعای فرج، حدث کسا ، زیارت عاشورا، دعای هفتم صحیفه سجادیه و...با عنوان سفره نور و قربانی کردن گوسفند و توزیع بین نیازمندان به نیت رفع بلا از همه شیعیان جهان و فرج صاحب الزمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) را ازجمله اقدامات فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد در شرایط کنونی برشمرد.