مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز:

امروزه روحانیت نقش مهمی در حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه ایفا کرده است

شناسه خبر : 90156

1399/01/04

تعداد بازدید : 105

امروزه روحانیت نقش مهمی در حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه ایفا کرده است
مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز اظهار داشت: تا دیروز وظیفه طلاب حفظ سلامت انقلاب و دین مردم بود و از امروز حفظ سلامت جسمی مردم نیز در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مرادی مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز اظهار داشت: گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز با دستور و اهتمام آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج برای حمایت از خانواده‌های مستضعف و کمتر برخوردار و مقابله و پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه نیاز هر روز کشور عرصه فعالیت را مشخص می‌کند، افزود: یک روز نیاز کشور به مدافعان حریم و دفاع مقدس است و یک روز با مدافعان سلامت این امر محقق می‌شود.

مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز بیان کرد: تا دیروز وظیفه طلاب حفظ سلامت انقلاب و دین مردم بود و از امروز حفظ سلامت جسمی مردم نیز در دستور کار قرار گرفت.

حجت‌الاسلام‌ مرادی با بیان اینکه فعالیت گروه جهادی طلاب البرز با اهتمام نماینده محترم ولی‌فقیه در استان در مناطق محروم و کمتر برخوردار آغاز شد، گفت: انجام تست کرونا، ضدعفونی و گندزدایی روزانه معابر و منازل، توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌هزینه بلاعوض اقلام ضروری خانوار و پک‌های بهداشتی بین محرومین و نیازمندان بخشی از فعالیت‌های گروه جهادی طلاب استان البرز است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های گروه جهادی طلاب استان البرز افزود: تشکیل قرارگاه مرکزی محلات با محوریت مساجد، تشکیل کمیته فضای مجازی جهت نشر اطلاعات درست و جلوگیری از شایعات، راه‌اندازی موکب سلامت در مساجد استان، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک با ظرفیت ۷۰۰ عدد در روز، تشکیل گروهای آموزشی کمک بهیار و پرستار و تشکیل کارگروه خیرین در جهت حمایت از واحدهای تولیدی و کسب‌وکارهای کوچک از دیگر اقدامات این گروه جهادی در البرز است.

مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز توزیع بسته‌های معیشتی را یکی دیگر از فعالیت این گروه عنوان کرد و گفت: با کمک گروهی از خیرین البرزی بسته‌های کمک معیشتی نقدی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر که طی شیوع این بیماری با مشکل مالی مواجه شده‌اند آماده و توزیع‌شده است.

حجت‌الاسلام‌ مرادی بابیان اینکه فعالیت این گروه تنها به فضای فیزیکی محدود نمی‌شود، گفت: راه‌اندازی گروه‌ها و کانال‌هایی در فضای مجازی جهت معرفی تغذیه سالم، پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها، پاسخگویی به شبهات و مشاوره‌های روحی و مذهبی بخش دیگری از فعالیت گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز است.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به خانواده‌ بیماران مبتلا به کرونا، گفت: برقراری ارتباط و همراهی با خانواده بیماران کرونا و انجام کمک‌های مادی و معنوی بخش دیگری از فعالیت‌های این گروه جهادی است.

مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز در پایان با اشاره به نقش اثرگذار آیت‌الله حسینی همدانی در گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان، عنوان کرد: اگرحمایت‌های نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز نبود، راه‌اندازی و ادامه حیات این گروه‌های جهادی با توجه به مشکلات اقتصادی کشور به طور قطع ممکن نبود.