معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

کارگاه آموزشی تجهیز اموات کرونایی ویژه خواهران طلبه یزدی برگزار شد

شناسه خبر : 90139

1399/01/03

تعداد بازدید : 122

 کارگاه آموزشی تجهیز اموات کرونایی  ویژه خواهران طلبه یزدی برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار داشت: کارگاه آموزشی تجهیز اموات کرونایی خانم شامل روش صحیح تیمم بدل از غسل میت، حنوط و کفن با حضور تعدادی از بانوان جهادی حوزوی یزد برگزار شد.

خانم مریم حسن پور در گفتگو با خبرگزاری کوثر از یزد اظهار داشت: کارگاه آموزشی تجهیز اموات کرونایی خانم شامل روش صحیح تیمم بدل از غسل میت، حنوط و کفن با حضور تعدادی از بانوان جهادی حوزوی یزد برگزار شد.
وی افزود: بر اساس درخواست آرامستان یزد مبنی بر همکاری تعدادی از بانوان حوزوی در زمینه تجهیز اموات کرونایی خانم، این کارگاه آموزشی فوری تا قبل از اتمام سال برگزار شد تا در صورت نیاز، آموزش های لازم انجام شده باشد.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: خانواده اموات کرونایی طی چند روز گذشته نگران خاکسپاری شرعی اموات خود بوده اند که حضور بانوان طلبه جهادی در شرایط بحرانی فعلی ضروری به نظر می رسید و 9 نفر آموزش های لازم را به صورت تئوری و عملی فراگرفتند.
خانم حسن پور ادامه داد: همه احکام با نظر مراجع مختلف با حضور خانم فاطمه اعرابی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران در زمینه فقهی همراه با بیان نکات بهداشتی در این زمینه برای حفظ سلامتی داوطلبان بیان شد.
وی یکی از دغدغه های خانواده اموات مظلوم کرونایی را انجام مستحبات هنگام دفن عنوان کرد و افزود: مقرر شد که بانوان طلبه مستحباتی از جمله گذاشتن تربت سیدالشهدا همراه میت، قرائت سوره ملک و زیارت عاشورا و غیره را هنگام تجهیز اموات انجام دهند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: استان قم یک غسالخانه مخصوص بیماران کرونایی با نصب دستگاه مکانیزه ضد عفونی این دسته اموات را ایجاد کرده و سپس همه مراحل غسل و کفن همچون دیگر اموات عادی برگزار می شود که لازم است این غسالخانه با کمک خیرین در یزد نیز ایجاد شود.