مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد گفت:

خدمت گزاری جهادی طلاب یزد برای دوخت ماسک در کارگاه های خانگی

شناسه خبر : 90132

1399/01/03

تعداد بازدید : 121

خدمت گزاری جهادی طلاب یزد برای دوخت ماسک در کارگاه های خانگی
مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (علیه السلام) یزد گفت: جمعی از طلاب این مدرسه برای تهیه و دوخت ماسک در کارگاه های خانگی و تجمعی در حال ارائه خدمت هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم منصوره شاکری با اشاره به فرازی از دعای ندبه« این المنتظر لاقامة الامت و العوج، این المرتجی لازالة الجور و العدوان» اظهار کرد: صرفا با اعتقاد به ظهور منجی و حتی انتظار کشیدن برای او نمی توان نام خود را منتظر گذاشت.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(علیه السلام) شهرستان یزد ادامه داد: اگر این امام بزرگوار مصداق اکمل و اتم « این المنتظر لاقامة الامت و العوج» است، منتظر او نیز باید برای کجی‌ها و کج رفتاری‌ها قیام کند و اگر او برای فرائض است منتظر او نیز باید مجموعه ای از سنت ها و ارزش ها باشد زیرا که انتظار مانند «او »شدن است.

خانم شاکری افزود: اگر بشر در فراق مولی و هادی خویش می سوزد تنها به امید ظهور او سختی ها را تاب می آورد بنابرین چه کسانی باید در این ظلمات ساخته دست بشر پرچم هدایت را در دست گرفته و راه رسیدن به افق دیدار حضرتش را طی کنند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(علیه السلام) شهرستان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مقابله و پیشگیری با بیماری منحوس کرونا ویروس گفت: این موسسه با توجه به توصیه های پزشکان برای ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از ابتدا فعالیت هایی در فضای مجازی آغاز و در دستور کار قرارداد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تعطیلی کلاس های آموزشی طلاب، بخش آموزش به ارائه دروس در فضای مجازی می‌پردازد، افزود: اساتید این مدرسه کلاس‌های خود را به صورت آنلاین و ارسال صوت برگزار و نسبت به رفع اشکال از این طریق اقدام می کنند.

خانم شاکری ادامه داد: بخش فرهنگی و پژوهشی نیز با برگزاری مسابقات به صورت مجازی در این زمینه تلاش می کنند به نحوی که مسابقه«سری از اسرار صحیفه» با توجه به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مبنی بر مداومت بر قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه برای حفظ از بلایا به همت این موسسه در حال برگزاری است.

وی حفظ دعا به همراه ترجمه ویژه کلیه رشته ها، بیان نکات اخلاقی دعا ویژه رشته اخلاق، بیان آیاتی از قرآن مربوط به مضامین دعا ویژه رشته تفسیر، تجزیه و ترکیب متن دعا ویژه رشته مدرسی ادبیات عرب را از محورهای این مسابقه دانست و گفت: طلاب تا اردیبهشت ماه سالجاری برای ارسال آثار فرصت دارند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(علیه السلام) شهرستان یزد قربانی به نیت سلامتی و فرج امام زمان(عج الله تعالی فرجه) و دفع بلا از ولی امر مسلمین جهان و همچنین دفع بلای کرونا از تمامی مردم جهان را از دیگر اقدامات اعلام کرد و گفت: با توجه به مشکلات و بیماری جدید و سفارش بزرگان به قربانی و اینکه برای افراد بعضا هزینه قربانی سخت است، بر آن شدیم که به صورت اشتراکی، به نیت سلامتی امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف )، تمامی مردم جهان به ویژه مسلمانان، همه اساتید، کارمندان و طلاب محترم حوزه امام حسین(علیه السلام) و خانواده های عزیزشان، قربانی داشته باشیم.

وی ختم قرآن کریم برای اموات درگذشته از کرونا، قرائت دعای فرج، تقدیر و قدردانی از کادر درمان و مدافعان سلامت استان و غیره را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: جمعی از طلاب این مدرسه برای تهیه و دوخت ماسک در کارگاه های خانگی و تجمعی در حال ارائه خدمت هستند.