استاد حوزه:

ماندن در خانه برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا تکلیف الهی است

شناسه خبر : 90131

1399/01/03

تعداد بازدید : 108

ماندن در خانه برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا تکلیف الهی است
استاد حوزه عمل به توصیه های بهداشتی برای ماندن در خانه و قطع زنجیره بیماری کرونا را یک تکلیف الهی امروزی برای شیعیان با هدف حفظ جان مردم در جامعه اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم منصوره قیاسی از اساتید حوزه علمیه خواهران که اصالتا مشهدی است و قبل از تعطیلی مدارس علمیه به مشهد مقدس سفر کرده بود به واسطه رعایت نکات بهداشتی و تأکید علما از بازگشت به یزد خودداری کرده است و با ارسال پیام صوتی به بانوان طلبه یزدی با گرامیداشت سالروز شهادت حضرت موسی بن جعفر(علیه السلام) از پشت درهای بسته حرم رضوی، این روز را به بانوان طلبه تسلیت گفت.

وی اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر بلای بیماری از سر مسلمانان و دنیا رفع شود، دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) می توانند به زیارت قبور مطهر اهل بیت به خصوص علی بن موسی الرضا(علیه السلام) مشرف شوند.

استاد حوزه ابراز کرد: برخی از علاقه مندان در مشهد مقدس از پشت درهای بسته زیارت خاصه را به نیابت از همه دوستان و آشنایان و زوار علی بن موسی الرضا(علیه السلام) قرائت و برای بازگشت شرایط عادی و سلامتی همگان دعا می کنند.

خانم قیاسی خاطر نشان کرد: با توجه به همزمانی اولین روز سال نو و شهادت امام هفتم(علیه السلام) باید حرمت این روز نگاه داشته شود و از طرفی بسیاری از مردم به خاطر از دست دادن عزیزانشان به دلیل بیماری کرونا مصیبت زده و یا عزیزانشان در بیمارستان ها بستری هستند بنابرین باید از فرصت امروز برای دعا و نیایش استفاده کنیم و از تبریک عید بپرهیزیم.

وی اظهار کرد: روزهای پر از معنویت ماه رجب رو به اتمام است و به همگان به ویژه بانوان طلبه توصیه می کنیم همچنان که مردم را به درخانه ماندن توصیه می کنند از فضیلت روزهای باقی مانده نیز غافل نشوند.

استاد حوزه علمیه خواهران استان یزد، رعایت توصیه های بهداشتی و در خانه ماندن در شرایط فعلی را با هدف پیشگیری از شیوع بیماری یک تکلیف و واجب عینی دانست و گفت: یکی از نشانه های شیعه عمل به تکلیف است که در شرایط امروز جامعه افرادی که شغلی ضروری ندارند و یا به کار جهادی مشغول نیستند، بهتر است در خانه بمانند و از روزهای پایانی ماه رجب با انجام مستحبات این ماه، خود را بیش از گذشته به خداوند نزدیک کنند و برای مدافعان سلامت و بیماران و جهادگرانی که جان خود را در کف دست گذاشته و در این شرایط به داد بیماران و مردم می رسند، دعا کنند.

قطع زنجیره کرونا یک تکلیف همگانی است

خانم قیاسی تأکید کرد: امروز بارها از صدا و سیما و رسانه های گفته شده است که به دیدن پدران و مادران سالمند خود نروید بنابرین بهتر است مردم این مسأله را رعایت کنند تا در قطع زنجیر کرونا سهیم باشند و بدانند که این نیز یکی از امور واجب و تکلیف برعهده آنان است و اگر کوتاهی کنند باید در برابر خداوند و وجدان خود پاسخگو باشند.

وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در شهر یزد ابراز کرد: امیدواریم خداوند به برکت حضرت  رسول اکرم( صلوات الله علیه ) و به حق آقا موسی بن جعفر(علیه السلام ) و فرزندشان آقا علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و این مملکت که متعلق به ایشان هست عنایت خاصه را به مردم این کشور داشته باشند تا خداوند هر چه زودتر این ویروس را از سر این مملکت و همه مردم جهان کوتاه کند.

استاد حوزه علمیه خواهران استان یزد از همه بانوان طلبه جهادگر که به صورت داوطلبانه در خط مقدم مبارزه با کرونا اعم از تولید البسه بیمارستانی برای مدافعان سلامت، دوخت ماسک و غیره فعالیت دارند و برای همکاری با مدافعان سلامت در بیمارستان ها اعلام آمادگی کرده اند سپاسگزاری کرد.