معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا (س)گنبد کاووس:

کمک به همنوعان مهم ترین وظیفه نهادهای دولتی و مردمی است

شناسه خبر : 90033

1398/12/28

تعداد بازدید : 62

کمک به همنوعان مهم ترین وظیفه نهادهای دولتی و مردمی است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس گفت: کمک و دستگیری از هم نوعان مهم ترین وظیفه نهادهای دولتی و مردمی است و خوشبختانه این مسئله تا حد زیادی فرهنگ سازی شده است.

خانم طیبه ربیعی طی گفت و گویی با خبرگزاری کوثر از گلستان، با آرزوی سلامتی آحاد مردم و ریشه کن شدن ویروس کرونا، با اشاره به روایات معصومین علیهم السلام بیان کرد: کمک و دستگیری از همنوعان مهم ترین وظیفه نهادهای دولتی و مردمی است و خوشبختانه این مسئله تا حد زیادی فرهنگ سازی شده است.

وی اشاره ای به اقدامات این مدرسه علمیه در مبارزه با شیوع ویروس کرونا کرد و مهم ترین اقدام را دلجویی از خانواده های داغدیده از ویروس کرونا و عرض تسلیت به آنان دانست.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس، با اشاره به همکاری خانواده های تعدادی از طلاب با حوزه در امر ضدعفونی و گندزدایی معابر شهرستان برای جلوگیری از انتشار و ریشه کن کردن ویروس کرونا ادامه داد: تعطیلی برخی از مشاغل و عدم تامین مالی نیازمندی ها، برخی از خانواده ها را دچار مشکل کرده بود که با مشارکت مسئولین مدرسه و خیّرین آنان را شناسایی کرده و بسته های موادغذایی و وسایل ضروری زندگی را در حد امکان آماده و توزیع کردیم.

ربیعی، دوخت رایگان ماسک و لباس های مخصوص بیماران کرونایی توسط طلاب آشنا به حرفه خیاطی و توزیع آن ها در بیمارستان ها را از دیگر اقدامات این مدرسه معرفی کرد.

وی افزود: این مدرسه با تنظیم و انتشار پیام قدردانی در فضای مجازی از پزشکان و پرستاران و کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا خدمت می کنند و همچنین نصب بنر در سطح شهرستان به یادآوری وظیفه خطیر آن ها و انتشار حس قدردانی به همشهریان از این بزرگواران اقدام کرد.

مبلغ حوزه به اقدامات رسانه ای مدرسه نیز اشاره کرد و گفت: در عرصه محتوایی، نکات بهداشتی مورد تاکید پزشکان را در پیام رسان های داخلی منتشر کرده و پویش های مجازی مختلف جهت تعجیل در فرج حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و شفای بیماران و ریشه کن شدن ویروس کرونا در ساعات مقرر منتشر شد.

وی توضیح داد: توسل و صدبار ذکر یا علی علیه السلام در شب ۱۳ رجب راس ساعت ۲۲؛ ختم کامل قرآن کریم در شب ۵شنبه آخرسال؛ ختم همگانی زیارت عاشورا در شب شهادت حضرت زینب سلام الله علیها؛ ختم کامل قرآن کریم جهت شادی ارواح جان باختگان این بیماری؛ برگزاری چله دعای فرج هر شب راس ساعت ۲۲ از فعالیت های مجازی طلاب و مسئولین این مدرسه بوده است.