مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن

مردم با توکل و توسل در مقابل توطئه های دشمن مقابله می کنند+عکس

شناسه خبر : 89957

1398/12/28

تعداد بازدید : 47

مردم با توکل و توسل در مقابل توطئه های دشمن مقابله می کنند+عکس
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن گفت: دشمن بداند که مردم با توکل و توسل در مقابل هجمه آنان مقابله خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خدیجه قانعی زارع در نشستی با کارکنان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن با محوریت فعالیت های مدرسه در پیشگیری از ویروس کرونا بیان کرد: به هر میزانی که دشمنان در صدد ضربه زدن به اسلام و ترس و اضطراب برای مردم ایران باشند، با شکست مواجهه خواهند شد و دشمن بداند که مردم با توکل و توسل در مقابل هجمه آنان  مقابله خواهند کرد.

وی به توصیه های بهداشت فردی، خانوادگی و اجتماعی در فضاهای فیزیکی اشاره کرد و گفت: هر مبلّغ با تشکیل ستاد سلامت در محیط زندگی و محل کار با رعایت اصول بهداشتی و تبیین آن در جمع نزدیکان، بستگان و دوستان می تواند گام موثری در مقابله با ویروس کرونا بردارد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن با شعار "خدمت ادامه دارد"، افزود: مبلغان با راه اندازی کارگاه جهادی به آموزش دوخت و تهیه لباس های پرسنل بیمارستان و ماسک های بهداشتی در خدمت رسانی به هموطنان عزیز مشغول فعالیت هستند.

قانعی زارع تصریح کرد: مبلغان این مدرسه با تهیه و توزیع پک های غذایی، بهداشتی(مواد ضدعفونی)، بسته های حمایتی، بروشورهای سلامت، داروهای امام کاظم علیه السلام در بین خانواده های بی بضاعت، به خدمت رسانی و کمک کردن به مردم پرداختند.

وی تماس تلفنی جهت همدردی و روحیه بخشی به بیماران کرونایی و مشکوک به آن را نوع دیگر از روحیه جهادی مبلغات دانست و گفت: در خانه ماندن آحاد مردم و حفظ حقوق دیگران از وظایف شرعی هر یک از افراد است.

استاد حوزه به اثرات معنوی ادعیه اشاره کرد و گفت: دعا در بهبود بیمار و دفع بیماری نقش تعيين کننده اى دارد و بسیارى از مردم اثرات شگفت آور دعا را در شفاى بیمارى هاى غیر قابل معالجه مشاهده کردند؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا دعاهایی برای مقابله و درمان بیماری به همراه عملکرد مراقبتی مردم نقش تعیین کننده ای در ریشه کن کردن آن دارد.

قانعی زارع اضافه کرد: طلاب مدرسه به نیت سلامتی هموطنان با اجرای طرح پویش "خانه های فاطمی" فضای خانه را با ادعیه و نیایش (ختم قرآن،زیارت عاشورا، حدیث کساء و دعای توسل و ...) عطرآگین می کنند.

قانعی زارع خاطرنشان کرد: جهت شادی روح درگذشتگان مبتلا به کرونا ختم قرآنی گرفته شد و جهت سلامتی هموطنان با کمک طلاب و خیّرین قربانی انجام شده و در میان نیازمندان توزیع شد.

وی گفت: با مشارکت دفتر امام جمعه شهرستان بندرترکمن، پاکسازی محیط مدرسه و رفع آلودگی ویروس کرونا با مواد ضدعفونی صورت گرفت.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن در پایان، سال جدید را سالی سراسر خیر، برکت و سلامتی برای همه هموطنان مسئلت کرد و اظهار امیدواری کرد که آحاد مردم عزیز کشور با در خانه ماندن، ضامن سلامتی خود و دیگران باشند تا حقوق یکدیگر رعایت شود، زیرا رعایت حق الناس بزرگ ترین وظیفه شرعی در برابر دیگران است.