مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس در استان یزد:

راهبرد رسیدن به تمدن نوین اسلامی خانواده سالم و متعالی است

شناسه خبر : 89888

1399/01/05

تعداد بازدید : 114

راهبرد رسیدن به تمدن نوین اسلامی خانواده سالم و متعالی است
مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس در استان یزد، راهبرد رسیدن به تمدن نوین اسلامی را از نظر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی)، خانواده سالم و متعالی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر نیوز از یزد، آقای رحیمی نسب در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد ضمن تاکید بر لزوم تلاش برای حفظ  انقلاب اسلامی و گسترش آن افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران، حکومتی تمام عیار می باشد که  به مشیت خداوند با وسعت فراوان و در موقعیت استراتژیک مناسب ایجاد شده است؛ بنابرین بسیار باید مراقب باشیم تا زحمات گذشتگان ما که برای ایجاد آن تلاش کردند، هدر نرود.

وی انقلاب اسلامی ایران را وارث 1400 سال رنج و سختی بزرگان دین و شیعیان دانست و افزود: درحال حاضر، انقلاب اسلامی، پایگاه خوب و مناسبی برای ترویج فرهنگ شیعه به جهان است بنابرین با وجود چنین فرصتی، در قبال هرگونه کوتاهی و کم کاری باید پاسخگو باشیم.

مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس در استان یزد، با اشاره به شفافیت، موضوعیت و مقبولیت فقه شیعه اظهار داشت: فقه شیعه با توجه به خصوصیاتی که دارد اگر درست ارائه شود روزی نیست که در سراسر دنیا عده ای به دین اسلام و مذهب شیعه گرایش پیدا نکنند.

وی با اشاره به اهمیت رشد جمعیت شیعه تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را بکار بندیم تا جمعیت شیعه از نظر کیفی و کمی افزایش یابد.

آقای رحیمی نسب با بیان اینکه در طول تاریخ هیچگاه به اندازه زمان کنونی، شیطان بر انسان سیطره نداشته است، گفت: درحال حاضر بیش از هفت میلیارد انسان سراسر جهان در شرایط غیر انسانی به سر می برند؛ بنابرین جهان تشنه سبکی است که او را از دام شیطان نجات دهد و تنها کشوری که مدعی صدور سبک صحیح زندگی می باشد ایران است؛ بنابرین باید برای صدور فرهنگ شیعه در جهان بیشتر تلاش کنیم.

مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس در استان یزد، راهبرد رسیدن به تمدن نوین اسلامی را از نظر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی)، خانواده سالم و متعالی دانست و ادامه داد: از دیدگاه رهبر انقلاب(مد ظله العالی)، راهکار رسیدن به خانواده سالم و متعالی سبک زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به نقش خانواده در اصلاح جامعه اظهار داشت: جامعه ایران، خانواده محور است؛ بنابرین به دلیل وجود خانواده های سالم بود که  شهدا، در دل حکومت سیاه پهلوی درخشیدند .

آقای رحیمی نسب، با اشاره به دسیسه های دشمن برای ضربه زدن به بنیان خانواده در ایران افزود: دشمن به نقش خانواده در ایجاد انقلاب و حفظ آن پی برده است؛ بنابرین خانواده را به عنوان یکی از محورهای جنگ نرم، مورد حمله قرارداده است.

وی عدم تشکیل خانواده را یکی از برنامه های دشمن دانست و گفت: برای مقابله با این دسیسه، بنا به سفارش رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) نیازمند نهضت فراگیر ازدواج هستیم.

مدیر نمایندگی دفترآستان قدس در استان یزد با اشاره به آثار سوء جابجایی ارزشها تصریح کرد: جابجایی ارزشها بسیار ظریف از سوی دشمن در حال انجام است؛ زیرا اگر در خانواده ها ارزشها، بی ارزش و آنچه بی ارزش است ارزشمند تلقی شود، آمار تجرد قطعی فرزندان در کشور یکی از نتایج آن خواهد بود؛ زیرا تشکیل خانواده به عنوان یک کانون با ارزش به حاشیه برده خواهد شد.

وی با بیان اینکه افزایش سن ازدواج، مشکلات اجتماعی، عقیدتی، جسمی و روحی فراوانی را برای جوانان به دنبال خواهد داشت، افزود: افزایش سن ازدواج از دیگر سرفصل های جنگ نرم دشمن می باشد که بجای ازدواج، خود ارضایی، روابط نامشروع و همجنس بازی را به جوانان تلقین می کنند. 

آقای رحیمی نسب، کاهش سالیانه ازدواج، ناپایداری خانواده و افزایش بی رویه هزینه ها را از دیگر سرفصل های جنگ نرم دشمن دانست و اظهار داشت: هیچ دین و آیینی بر هزینه های گزاف ازدواج تاکید نکرده است؛ بنابرین این هزینه های هنگفت برای یک کشور شیعه مانند ایران بسیار جای تأسف و تأمل دارد.

وی آموزش را بهترین راه حل برای مشکلات ازدواج و خانواده دانست و اظهار داشت: تبیین هدف ازدواج باعث ترویج آن و آموزش چگونگی مدیریت هزینه ها منجر به تسهیل ازدواج خواهد شد.

مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس در استان یزد با اشاره به طرح شش محوری سامان خانواده که توسط شبکه فعالین ازدواج در یزد در حال اجرا است، ادامه داد: آموزش راهکارهای تحیکم و پایداری خانواده، تبیین تکالیف اعضای خانواده و مهمتر از همه آموزش آنچه در تعالی خانواده نقش دارد می تواند خانواده را در مسیر سبک زندگی اسلامی قرار دهد.