باید از همه ظرفیت‌ها برای امیدآفرینی در جامعه استفاده کنیم/ پزشکان و پرستاران، امروز مجاهدان عرصه سلامت هستند

شناسه خبر : 89866

1398/12/20

تعداد بازدید : 195

باید از همه ظرفیت‌ها برای امیدآفرینی در جامعه استفاده کنیم/ پزشکان و پرستاران، امروز مجاهدان عرصه سلامت هستند
مدیرکل روابط عمومی، ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: ما باید از همه ظرفیت‌ها برای امید آفرینی در جامعه استفاده کنیم آنچنان که در ۸ سال دوران دفاع مقدس مردم ما ایستادند و در این دوره نیز کرونا در گذر کوتاهی خواهد رفت ما نباید در برابر آن کم بیاوریم.

به گزارش خبرگزاری کوثر، یحیی جهانگیری، مدیرکل روابط عمومی، ارتباطات و بین‌الملل حوزه های علمیه خواهران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به پدیده جهانی کرونا گفت: به نظر می‌رسد با پدیده‌هایی همچون کرونای احتکار، کرونای فرهنگی و اجتماعی علاوه بر کرونای جسمی مواجه‌ایم و دست‌هایی وجود دارد که کرونا را چند وجهی می‌کند و ما باید با آن مبارزه کنیم.

وی افزود: پدیده‌های گوناگون می‌تواند سبب احیای ظرفیت‌های ما شود؛ قشر بسیار زحمتکش کشور اعم از پزشکان و پرستاران امروز مجاهدان این عرصه هستند و نوعی از جهاد پزشکی را احیا کرده‌اند و طبق آموزه‌های دینی جهاد شعبه‌های متفاوتی دارد و امروز پاسداران حریم سلامت را مجاهدان این حریم می‌دانیم.

جهانگیری اضافه کرد: اگر این اتفاقات نمی‌افتاد روحیه‌های جهادی جامعه پزشکی به این شکل دیده نمی‌شد ما باید از همه ظرفیت‌ها برای امید آفرینی در جامعه استفاده کنیم آنچنان که در ۸ سال دوران دفاع مقدس مردم ما ایستادند و در این دوره کرونا در گذر کوتاهی خواهد رفت ما نباید در برابر آن کم بیاوریم.

این مبلغ و استاد بین‌المللی ضمن تاکید بر اینکه باید خانواده‌های آسیب دیده ناشی از این ویروس را دلداری بدهیم، ادامه داد: برای امید آفرینی باید با روش‌های مختلف و در عین رعایت مسائل بهداشتی از خانواده‌های متوفقیان دلجویی کنیم همچنین در کنار مجاهدان خط باید مجاهدان پشت صحنه هم به میدان بیایند که یکی از آن‌ها رسانه‌ها هستند.

وی گفت: ما نباید به رسانه اجازه بدهیم جو ناامیدی ایجاد کند و بخشی از مجاهدان رسانه‌ای باید در حوزه بین الملل فعال شوند و اجازه ندهند کرونا باعث ایران هراسی و هجمه علیه ایران شوند حتی برخی قم هراسی ایجاد می‌کنند که نشان می‌دهد دست‌هایی پشت پرده است.