برگزاری نمایشگاه پوشاک اسلامی با حضور ۱۶ کشور در موزه منهتن

شناسه خبر : 89805

1398/12/14

تعداد بازدید : 379

برگزاری نمایشگاه پوشاک اسلامی با حضور ۱۶ کشور در موزه منهتن
نمایشگاه پوشاک اسلامی که از ۲۸ فوریه آغاز شده، قرار است تا ۲۳ آگوست ادامه داشته باشد و البسه اسلامی را از بیش از ۱۶ کشور مختلف جهان عرضه می کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، نمایشگاه پوشاک اسلامی جدید این هفته در محله منهتن نیویورک در آمریکا درهایش را به روی بازدید کنندگان گشوده است. این نخستین باری است که یک نمایشگاه پوشاک اسلامی با عنوان «لباس های معاصر مسلمانی» در یکی از موزه های بزرگ منهتن، صنعت مد اسلامی و سبک و سیاق زندگی زنان مسلمان را  به نمایش می گذارد.

در این نمایشگاه که از ۲۸ فوریه آغاز شده و قرار است تا ۲۳ آگوست ادامه داشته باشد، پوشاک و البسه از بیش از ۱۶ کشور مختلف جهان عرضه می شوند. حداقل ۸۰ مدل پوشاک جدید از طراحان خبره و در حال ظهور با سبک هی مختلف ارائه شده اند.

جیلی دی آونساندرو ، سرپرست نمایشگاه از سان فرانسیسکو گفت: در پنج سال گذشته، هفته های پوشاک محجبه اسلامی در سرتاسر جهان برگزار شده اند.  بنابراین ما شروع به بررسی این نمایشگاه ها کردیم و سعی داشتیم طرح های فوق العاده را برای نمایش انتخاب کنیم.

به گفته وی نمایشگاه منهتن قرار است نشان دهد که پوشاک اسلامی همزمان می تواند شیک و پرطرفدار باشد.

دی آونساندرو گفت: درک این مسئله برای مردم بسیار مهم بود که طراحی عالی وجود دارد و بخش بزرگی از مردم می خواهند ضمن حجب و حیا، پوشاک شیک و زیبا به تن داشته باشند.

گفتنی است طبق اعلام شورای طراحی مد اسلامی (آی اف دی سی) مسلمانان در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۲۲ میلیارد دلار برای پوشاک اختصاص داده اند. و انتظار می رود که صنعت پوشاک اسلامی امسال به ۴۸۸ میلیارد دلار ارتقاء یابد.