حجت‌الاسلام والمسلمین جهانگیری:

عملکرد نمایندگان مجلس بعد از انتخابات باید توسط مردم ارزیابی شود

شناسه خبر : 89643

1398/12/07

تعداد بازدید : 75

عملکرد نمایندگان مجلس بعد از انتخابات باید توسط مردم ارزیابی شود
مدیرکل ارتباطات،بین‌الملل و روابط عمومی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به مطالبات مردم از نمایندگان پس از انتخابات بیان داشت: ما باید مردم سالاری دینی را پیاده کنیم و در هر لحظه حاکمان دینی، نماینده، رئیس‌جمهور و دیگر مسئولین توسط مردم ارزیابی و نظارت شوند.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام والسملمین یحیی جهانگیری در گفت‌وگویی با اشاره به مطالبات مردم از نمایندگان پس از انتخابات بیان داشت: ما باید مردم سالاری دینی را پیاده کنیم و در هر لحظه حاکمان دینی، نماینده، رئیس جمهور و دیگر مسئولین توسط مردم ارزیابی و نظارت شوند.

 وی تاکید کرد: مردم سالاری دینی اقتضا می‌کند نمایندگانی که منطقه‌ای انتخاب می‌شوند، در مجلس ملی بیندیشند چرا که نماینده مجلس باید به فکر تامین منافع کل کشور باشد نه فقط یک شهرستان یا بخش.

مدیرکل ارتباطات، بین‌الملل و روابط عمومی حوزه‌های علمیه خواهران بیان داشت: دیدگاه مقام معظم رهبری در حوزه مردم سالاری کاملا متعالی و متفاوت است و ما معتقدیم در مردم سالاری دینی مردم فقط رای نمی‌دهند بلکه لحظه به لحظه مسئولین را پایش کرده و بر عملکرد آن‌ها نظارت دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جهانگیری با بیان اینکه اگر یک مسئول نتواند صلاحیت‌هایی که از مردم اخذ کرده است را حفظ کند، شایستگی حضور در آن منصب را ندارد، افزود: در مردم سالاری دینی مردم آمر به معرو ف و ناهی از منکر نسبت به مسئولین هستند و عملکرد مسئولین نیز لحظه به لحظه در راستای نگاه و انتظارات ملت قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات، بین‌الملل و روابط عمومی حوزه‌های علمیه خواهران تاکید کرد: در مردم سالاری دینی مردم احساس نمی‌کنند یک بار رای می‌دهند و تمام می‌شود بلکه باید نسبت به عملکرد مسئولین همیشه چشمان بیدار باشد و مردم ببینند این نمایندگان تا چه حدی در خط امام و انقلاب حرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید مردم سالاری دینی را از به صورت گسترده برنامه عملیاتی تبدیل کنیم تا در عمل مردم ناظر باشند و سازوکار برنامه طوری چیده شود که نماینده هر چند وقت یکبار عملکرد خود را گزارش داده و دلیل عملیاتی نشدن شعارهایشان را توضیح بدهند.