مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

بانوان ظرفیت فوق العاده ای در پیگیری مسائل دارند

شناسه خبر : 89617

1398/12/08

تعداد بازدید : 38

بانوان ظرفیت فوق العاده ای در پیگیری مسائل دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با بیان اینکه بانوان ظرفیت فوق العاده ای در پیگیری مسائل دارند، گفت: اکنون پس از گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب اسلامی این ظرفیت مهم و عظیم در اختیار حوزه های علمیه خواهران است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری در همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی جدید که در سالن آمفی تئاتر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس برگزار شد، به جایگاه تاثیرگذار بانوان و ظرفیت حوزه های علمیه خواهران در همکاری با نهادها در حل بسیاری از مشکلات اجتماعی اشاره کرد.
وی با اشاره به آیه 10 سوره قصص و داستان زندگی حضرت موسی(علیه السلام) به جایگاه تاثیرگذار بانوان در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: خواهر حضرت موسی(علیه السلام) به عنوان مبلغه در جریان نجات آن حضرت، در دل دشمن و بدون اطلاع دشمن ماموریت نجات حضرت موسی(علیه السلام) و سپردن او به دست مادر را با روشی عالمانه و زیرکانه انجام داد.
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری بیان کرد: در آیه 12 سوره قصص آمده است که«وَقَالَتْ لِأُخْتِهِ قُصِّيهِ فَبَصُرَتْ بِهِ عَنْ جُنُبٍ وَهُمْ لَا يَشْعُرُونَ؛ و به خواهر او گفت که از پی طفلم رو، خواهر رفت و موسی را از دور دید ولی آل فرعون بی‌خبر بودند» که در این آیه به هوش و درایت بانوان اشاره شده است و حرکت جهادی حضرت فاطمه(سلام الله علیها) و دخترشان حضرت زینب(سلام الله علیها) به عنوان دو بانوی بزرگ اسلام برگرفته از همین آیات است.
وی با بیان اینکه حضرت زینب(سلام الله علیها) نهضت حضرت سید الشهدا(علیه السلام) را تضمین و حفظ کرد، افزود: از آیات سوره قصص دو نکته مهم از جمله اهمیت جایگاه زنان در اسلام و ظرفیت و توان نهفته شده در بانوان برداشت می شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان خاطر نشان کرد: بانوان ظرفیت فوق العاده ای در پیگیری مسائل دارند و امروز بعد از گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب اسلامی این ظرفیت مهم و عظیم در اختیار حوزه های علمیه خواهران است و حوزه وظیفه تربیت جمع زیادی از این بانوان را بر عهده دارد.
وی افزود: در اغلب شهرهای استان هرمزگان از بشاگرد تا غرب استان پارسیان حوزه علمیه خواهران وجود دارد که فارغ التحصیل های زیادی از آن ها به جامعه داده شده است ولی متاسفانه از ظرفیت بانوان طلبه در رفع مشکلات و معضلات اجتماعی استفاده نشده است.
استاد حوزه تصریح کرد: طلاب توان و آمادگی و ظرفیت حل بسیاری از مشکلات و معضل های اجتماعی، تقویت خانواده ها و رفع مشکلات اخلاقی را دارند و از مسئولان و نهادهای مرتبط انتظار استفاده از این ظرفیت ها می رود و حوزه علمیه خواهران آمادگی همکاری با نهادها در این زمینه را دارد.