مدارس علمیه خواهران استان یزد تعطیل است

شناسه خبر : 89591

1398/12/06

تعداد بازدید : 69

مدارس علمیه خواهران استان یزد تعطیل است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از تعطیلی مدارس علمیه این استان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته جاری خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی در گفتگو با خبرگزاری کوثر از یزد با اشاره به  شیوع  بیماری کرونا اظهار داشت: زندگی انسان همیشه دستخوش تغییر و دگرگونی است و گاهی این تغییرات بسته به شرایط زندگی و اجتماعی افراد به صورت بیمار شدن خود، فرزند و یا یکی از نزدیکان، مرگ خویشان و نزدیکان، گرفتاریهای مالی ، بلاهای طبیعی و غیره نمود پیدا می کند.

وی ادامه داد : قرآن کریم آزمایش الهی، شکوفایی، تکامل و تقویت ایمان را از جمله علل این گرفتاری ها برای انسان برمی شمرد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش و رعایت نکات بهداشتی در شرایط کنونی بیان کرد: اکنون که در فضای مجازی عده ای فرصت طلب با انتشار تصاویر و مطالب تنش زا  در پی ایجاد یأس و نامیدی و مختل کردن آرامش جامعه هستند، طلاب باید در این عرصه به وظیفه خود در جهت روشنگری و بصیرت افزایی مردم  عمل کنند.

 وی درباره تعطیلی مدارس علمیه خواهران استان یزد از روز دوشبه 5 اسفند 98 تا پایان هفته به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: این تصمیم در راستای تعطیلی همه مراکز آموزشی در استان و با هماهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور  صورت گرفته است .

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، تاکید کرد: این تعطیلی مختص کلاس های آموزشی بوده و کادر اجرایی مدارس علمیه خواهران مطابق برنامه ریزی کاری خود در مدارس حضور خواهند داشت و در صورت لزوم می توانند از مرخصی استفاده کنند.