معاون پژوهش مدرسه حضرت آمنه(س):

کتابخانه مرکزی آستان قدس دارای بیش از 12 میلیون جلد کتاب چاپی است

شناسه خبر : 89551

1398/12/05

تعداد بازدید : 24

کتابخانه مرکزی آستان قدس دارای بیش از 12 میلیون جلد کتاب چاپی است
معاون پژوهش مدرسه حضرت آمنه(سلام الله علیها) کتابخانه مرکزی آستان قدس را دارای بیش از 12 میلیون جلد کتاب چاپی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، خانم شعبانی با اشاره به بازدید از کتابخانه آستان قدس، هدف از این اقدام را آشنایی  با محیط و منابع موجود درکتابخانه، ترویج و ترغیب امر مطالعه و کتابخوانی دانست.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مدرسه حضرت آمنه(سلام الله علیها) عنوان کرد: کتابخانه مرکزی آستان قدس از مهم‌ترین گنجینه‌های فرهنگی حرم مطهر امام رضا)علیه السلام) در بست شیخ طوسی مشهد  مقدس  قرار دارد و دارای گنجینه‌ای ارزشمند از کتاب‌های خطی نفیس و کمیاب و قرآن‌های خطی باارزش است.

شعبانی ادامه داد: سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، دارای 13 تالار مطالعاتی و 11 کتابخانه تخصصی، بخش امانت کتاب، واحد سمعی و بصری و تالار ویژه محققان است که همه روزه پذیرای پژوهشگران در این مکان مقدس می باشد.

وی مجموعه کتاب‌های چاپی کتابخانه را عمدتآ به زبان‌های عربی، انگلیسی، و فرانسه دانست و افزود: بیش از 12 میلیون جلد کتاب چاپی شامل کتاب‌های نفیس و کمیاب قدیمی و منابع جدید به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و سایر زبان‌ها در کتابخانه مرکزی و 47 هزار و 800 اثر خطی شامل کتاب، قرآن، جزوه، نسخه عکسی، دست نوشته، سند مالکیت و وقف‌نامه موجود است که این مجموعه همواره مورد توجه پژوهشگران و نسخه‌شناسان بوده است.

گفتنی است؛ در این بازدید، طلاب ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی دیدار کردند.