مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

انتخابات میدان عملیات فرهنگی علیه دشمن است/لزوم حضور طلاب در خط مقدم انتخابات

شناسه خبر : 89360

1398/12/01

تعداد بازدید : 53

انتخابات میدان عملیات فرهنگی علیه دشمن است/لزوم حضور طلاب در خط مقدم انتخابات
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با بیان اینکه انتخابات میدان عملیات فرهنگی در مقابل دشمن است به بیان اخلاق انتخاباتی نمایندگان پرداخت و گفت: کاندیدا نباید متعرض یکدیگر شوند و به تخریب و تضعیف هم بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری در گفتگو با خبرگزاری کوثر بیان داشت: فلسفه آفرینش و خلقت انسان براساس آیات و روایات برای آزمون های فردی و جمعی است.
وی افزود: چه بسا پیروزی و سرافرازی در آزمون های جمعی سرنوشت ملت ها را رقم زند چنانکه خداوند متعال در آیه 11 سوره رعد می فرمایند که«إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ، خداوند سرنوشت هيچ قوم (و ملّتى) را تغيير نمى‏ دهد مگر آنكه آنان آنچه را در خودشان است، تغيير دهند».
استاد حوزه با اشاره به سه آزمون بزرگ ملت ایران در چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: آزمون نخست شرکت در تشییع جنازه میلیونی سردار دلها، شهید قاسم سلیمانی بود که سیلی محکمی بر صورت استکبار زد و آزمون دوم شرکت عظیم مردم در راهپیمایی 22 بهمن بود که دشمن بدنبال کمرنگ نشان دادن آن برآمد.
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری آزمون سوم ملت ایران را مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: سرنوشت چهار سال ملت ایران به انتخابات و تعیین افراد اصلح بستگی دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان خاطر نشان کرد: مردم، طلاب و روحانیون باید به سه مسئله فقه انتخابات، اخلاق انتخابات و قانون انتخابات توجه داشته باشند که فقه و اخلاق انتخابات بر عهده حوزه های علمیه است و طلاب با بیان باید و نبایدهای انتخابات به مردم، باید حلال و حرام های انتخابات را تبیین کنند.
وی با اشاره به اهمیت تبیین مسئله فقه انتخابات، تبیین این مسئله را از وظایف حوزه های علمیه دانست و گفت: به فتوای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(حفظه الله) شرکت تمامی اشخاص واجد شرایط رأی، در انتخابات واجب عینی است و اهمیت روشنگری آن بدین جهت است که جریان نفاق به پشتوانه دشمنان، صهیونیست و استکبار، به دنبال تضعیف انتخابات و شرکت نکردن مردم در انتخابات است.
استاد حوزه در ارتباط با اخلاق انتخابات بیان داشت: اخلاق انتخاباتی که رعایت آن به نوعی معرفی چهره انقلاب اسلامی به جهانیان است، بدان معناست که باید برای انتخاب اصلح، معیارهایی که بیان شده مورد توجه و عنایت قرار گیرد.
وی بیاین کرد: کاندیدا نباید به یکدیگر به عنوان رقیب بلکه باید به عنوان همرزم در مقابل رقیب خود یعنی دشمن بنگرند.
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان بر حضور طلاب و روحانیون در خط مقدم انتخابات برای ارشاد و هدایت افکار عمومی تأکید کرد و افزود: وظیفه اصلی طلاب بیان شاخصه های نماینده اصلح است.
وی بیان کرد: با استناد به آیه« وَ زادَهُ‏ بَسْطَةً فِي الْعِلْمِ وَ الْجِسْمِ» داشتن پول و ثروت نشانه صلاحیت انتخاب فرد برای نمایندگی نیست بلکه طبق آیه 247 سوره بقره قرآن کریم شایستگی علمی و داشتن تخصص و توان جسمانی از ویژگی های فرد اصلح می باشد تا فرد انتخابی در مجلس با طرح و برنامه ای عملیاتی، مشکل و آسیبی را از کشور حل کند  و در این مسیر یک نماینده باید از نظر جسمانی نیز ضعفی نداشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین جهانگیری افزود: تبیین دو شاخصه شایستگی علمی و قوت جسمانی بر عهده طلاب و حوزه های علمیه است از این رو از همه طلاب خواهر و برادر انتظار می رود که با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و تأکید مراجع معظم تقلید(دامت برکاتهم) در این آزمون مهم و سرنوشت ساز زمینه مشارکت حداکثری مردم و آحاد جامعه را فراهم کنند تا بار دیگر سیلی محکم دیگری بر صورت دشمن نواخته شود که قطعا همین صحنه نیز رقم خواهد خورد.