کارشناس سیاسی :

مجلس قوی با مشارکت حداکثری محقق می شود

شناسه خبر : 89338

1398/12/01

تعداد بازدید : 39

 مجلس قوی با مشارکت حداکثری محقق می شود
آقای معافی کارشناس سیاسی گفت: حضور مردم موتور محرکه کشور است و سبب تشکیل مجلس قوی می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، میثم معافی در نشست روشنگری سیاسی پیرامون انتخابات در مدرسه علمیه ریحانه الرسول (سلام الله علیها) نکا بیان کرد: حضور مردم همانند سوخت برای موشک، موتور محرکه کشور است؛ لذا مجلسی قوی است که مشارکت مردم در آن بالا باشد؛ لذا اگر فرد قوی با مشارکت ضعیف یا فرد ضعیف با مشارکت قوی انتخاب شود، مجلس ضعیف می شود و تنها اگر فرد قوی با مشارکت بالا انتخاب شود مجلس قوی خواهیم داشت.

وی افزود: مشارکت از نظر راهبردی برای نظام ارزش دارد؛ به همین خاطر دشمن به دنبال این است که مردم رای ندهند تا مشارکت پایین باشد و اعتبار نظام خدشه دار شود.

وی تصریح کرد : حضرت علی (علیه السلام) درحکمت 252 نهج البلاغه حضرت اشاره می کنند که در قوّتها به سمت من بیایید و فقط در مواقع نیاز رو به من نیاورید؛ در حال حاضر نیز برخی به دنبال فقاهت تشریفاتی و فقاهت اشتراکی  هستند و ولایت را در ناکامی ها شریک می کنند.

کارشناس سیاسی تاکید کرد: عده ای از سیاسیونی که از ابتدای انقلاب دارای منصب بودند به علت عدم تقوای جریانی، کارنامه و برنامه اکنون مقابل نظام قرار گرفته و دوگانگی جنگ و صلح را ایجاد کرده اند، در رسانه ها، مظلوم نمایی، با نظام رقابت کرده و جریان انقلابی را تحریک و مردم را برای شرکت در انتخابات مایوس می کنند.