تبیین زندگی حضرت فاطمه(س) بنیاد خانواده را مستحکم می کند/تلاش دشمن برای آشنایی زنان ایرانی با فرهنگ غربی

شناسه خبر : 89091

1398/11/27

تعداد بازدید : 72

تبیین زندگی حضرت فاطمه(س) بنیاد خانواده را مستحکم می کند/تلاش دشمن برای آشنایی زنان ایرانی با فرهنگ غربی
مدیر مدرسه علمیه خواهران بندپی بابل بیان کرد: تبیین شخصیت و زندگی حضرت فاطمه(سلام الله علیها)، بنیاد خانواده را مستحکم تر کرده و آن را از تزلزل نجات می دهد.

خانم ابراهیمیان در گفتگو با خبرگزاری کوثر به مناسبت میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) و روز زن بیان کرد: تبیین شخصیت و زندگی حضرت فاطمه(سلام الله علیها)، بنیاد خانواده را مستحکم تر کرده و آن را از تزلزل نجات می دهد.
وی افزود: دشمن دین و اسلام متوجه نقش زن و مادر در تربیت نیروهای مومن و انقلابی شده است؛ زیرا آنها مادران ایرانی را دیدند که لباس رزم بر تن فرزندان خود کرده و آنها را راهی جبهه ها می کردند و یا با دستان خود جنازه فرزندان شهیدشان را به خاک می سپردند، از این رو تمام برنامه های خود را روی مادران متمرکز کرده اند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران بندپی بابل تصریح کرد: دشمن تلاش می کند تا زن مسلمان ایرانی را با فرهنگ غرب پرورش دهد، همان فرهنگی که بنیاد خانواده را در غرب از ریشه خشکاند.

وی گفت: چنانچه شخصیت و زندگی خانوادگی و اجتماعی حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان یک الگو، به بانوان کشورمان معرفی شود، آنها نیز به عنوان زن مسلمان ایرانی الگویی برای دیگر بانوان در سراسر دنیا می شوند.
وی اعلام کرد: در طول سال مراسمات بسیاری برای اهل بیت(علیهم السلام) در محافل خانگی و غیره برگزار می شود که بهترین راه برای انتقال فرهنگ فاطمی به فضای خانواده است؛ اما متاسفانه در اکثر مواقع صرفا به روضه و مصیبت خوانی اکتفا شده و از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) عصمت و طهارت و معرفت کسب نمی شود.

ابراهیمیان خاطر نشان کرد: مدارس علمیه خواهران که مکان پرورش زنان، مادران و مبلغان جامعه اسلامی هستند؛ باید محل تبیین و ترویج فرهنگ فاطمی باشند؛ فرهنگی که به ما می آموزد حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان شیعه انقلابی با آن جایگاه و علم و معرفت بالای خود، در کنار تاثیر عظیمی که در دنیای اسلام دارد، اما به عنوان یک زن، نسبت به وظایف خانه داری و تربیت فرزند حساس بوده و به نحو احسن این کار را انجام می دهد.