مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

بانوان حوزوی با الگو قرار دادن حضرت زهرا(س) حماسه آفرینی کنند/لزوم تقویت عفاف در جامعه

شناسه خبر : 89018

1398/11/27

تعداد بازدید : 56

بانوان حوزوی با الگو قرار دادن حضرت زهرا(س) حماسه آفرینی کنند/لزوم تقویت عفاف در جامعه
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری استاد حوزه گفت: بانوان حوزوی با الگو قرار دادن حضرت زهرا(سلام الله علیها) و تقویت بنیان خانواده حماسه آفرینی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری در گفت و گو با خبرگزاری کوثر بیان کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) آیینه تمام نمای انسان کامل است که هر بُعدی از ابعاد وجودی آن، اسوه زنان مؤمن جامعه دینی محسوب می شود.
استاد حوزه با اشاره به ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(سلام الله علیها) تصریح کرد: عبادت های حضرت زهرا(سلام الله علیها) و همسرداری ایشان مایه فخر خدا بر ملائک است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام الله علیها) از زبان امیرالمومنین(علیه السلام) به عنوان بهترین یاور در دین خدا یاد شده است، افزود: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) الگویی جاودانه محسوب می شود.

وی ادامه داد: در سایه تربیت نیکو و دامن پاک حضرت زهرا(سلام الله علیها)، سیره شهادت طلبانه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) و جهان بینی خوش بینانه حضرت زینب(سلام الله علیها) به خدای متعال و زیبانگری در مصیبت ها شکل گرفت.
استاد حوزه با اشاره به حیا و حجاب فاطمی افزود: مجاهدت در سنگر خانواده و نیز اهمیت دادن به امور اجتماعی و رهبری مسلمین که سرانجام پروانه وار جان خویش را در راه شمع ولایت به شعله بلا سپرد، همه و همه از فاطمه(سلام الله علیها) الگویی جاودانه ساخته است.
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری اظهار داشت: زنان ایران اسلامی به ویژه پس از برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی، در تمامی سنگرها از الگو، اسوه و مقتدای خویش پیروی کرده‌اند زیرا سعادت و خوشبختی خود را در این مسیر می بینند.
مدیر حوزه علمیه خواهران در ادامه گفت: امروزه دشمن با شگردهای مختلف از طریق ماهواره و سایت های منحرف و مستهجن و با راه انداختن جریان فمنیستی با شعار دفاع از زن تیشه به ریشة جنس زن انداخته و درصدد تخریب خانواده ها است.
وی تاکید کرد: از زنان و مادران مسلمان به ویژه بانوان حوزوی انتظار می رود با تقویت بنیان محکم خانواده و الگو قرار دادن حضرت زهرا(سلام الله علیها) حماسه دیگری رقم بزنند و یک تحول عظیم در زمینه عفاف و حجاب شکل دهند.
استاد حوزه، راه مسدود کردن فساد و فحشا در جامعه را تقویت عفاف دانست و گفت: دشمن به دنبال کمرنگ کردن عفاف و حجاب و نشان دادن برهنگی شخصیت زن است که این چیزی جز تحقیر جنس زن نیست.
وی در پایان بیان داشت: اسلام عظمت زن را در حیا و عفاف آمیخته است که امیدواریم این گام بزرگ در جامعه اسلامی تحقق یابد.